Присвячено сину: відомий луцький скульптор Микола Головань відкрив виставку графіки

Відомий волинський скульптор Микола Головань у вівторок, 5 грудня,  представив свої роботи у Галереї мистецтв міста Луцька. Твори, які не виготовляв спеціально для виставки, а зібрав упродовж останніх п’яти років, присвятив покійному сину.

Відвідувачі виставки дарували квіти автору та публічно висловлювали, що  у  кожній картині вбачають неабиякий символізм. 

Із самого початку автор творив свої роботи не для виставки – це напрацювання за 5 років. 

«Його твори  несуть за собою чималий зміст загадковості, – вважає викладачка університету Ада Маткова, – Вони фантастичні, вони філософські, вони казкові, вони надзвичайні. Я думаю в них багато ще стільки нерозгаданого, те що може бути просто багатьом людям на роздуми».

 

На дійство зібралось кількадесят людей. Серед них – друзі Миколи Голованя, близькі родичі та колеги по справі.

«Коли я побачив на картині одне знайоме обличчя, то воно мене вразило. Я побачив його автопортрет», – говорить скульптор Василь Рижук.

Сам автор виставки поділився з «Громдаьским.Волинь» своїми роздумами про життя.

«Моє бажання одне, щоб Луцьк мав можливість не раз себе проявити. Кожен день приносить якесь маленьке відчуття того, що ви є особистість», – зауважив автор Головань.

 

Відвідувачі не могли пройти повз жодної його роботи. Кожен хто бачив картину чи скульптуру, розгледів там якийсь прихований  зміст, який безсумнівно доторкається до сучасного суспільства.

Як вже стало відомо, під час розмови із скульптором, виставка була присвячена його покійному сину. На виставці також була присутня його дружина Тамара Головань. Вона висловила велику подяку чоловіку за прекрасні подружні роки. Не дивлячись на важкі періоди в житті, вони змогли вистояти на ногах і представити прекрасну виставку. Також стало відомо, що на цьому скульптор не збирається зупинятись. У 70 років все тільки починається, – викрикрикнув хтось із натовпу.

Виставку під назвою «Рисунки» можна споглядати й нині у Галереї мистецтв.

Фото Володимира Козира, відео Влада Корнелюка та Людмили Літвінчук