Пристрої автоматичної фіксації перевищення швидкості на волинських дорогах «охолодили лихачів». Цифри

Пристрої автоматичної фіксації перевищення швидкості на волинських дорогах «охолодили лихачів». Цифри

На дорогах Волині, де встановлені пристрої автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху, у сім разів стали рідше перевищувати швидкість. 

Про це свідчать результати роботи 9 таких фото- та відеокамер з серпня і до кінця 2021 року надані «Силі правди» Департаментом патрульної поліції України.

Перші пристрої автоматичної фото- і відеофіксації порушень ПДР на Волині встановили в серпні 2021 року. Таких камер було 4 і розмістили їх на дорогах державного значення у селах Струмівка, Забороль, Копачівка та у місті Ковелі. У жовтні встановили ще 5 таких пристроїв. 4 з них у місті Луцьку, на вулицях Ковельській, В’ячеслава Чорновола та Конякіна, ще один – поблизу Володимира-Волинського. Розташування усіх камер можна переглянути на карті МВС.

Згідно з даними від Департаменту патрульної поліції, з 27 серпня і до 31 грудня 2021 року уповноваженими поліцейськими винесено 65 тисяч 218 постанов за результатами опрацювання подій, що надійшли з приладів контролю. Найбільше порушень зафіксували камери у селах Струмівка (19 643 порушень) і Копачівка (19 224 порушень), а найменше – 3856 – пристрій встановлений у місті Ковелі. 

Найбільше повідомлень про порушення швидкісного режиму в Луцьку надійшло з пристрою на вулиці В’ячеслава Чорновола – 1445. Дві камери встановлені на вулиці Ковельській в обох напрямках разом «зловили» 1945 «лихачів». Пристрій по вулиці Конякіна обласного центру зафіксував найменше в місті порушень ПДР пов’язаних з перевищенням швидкості – 948. 

Якщо ж проаналізувати динаміку, то вже наступного місяця після запуску приладів кількість зафіксованих ними порушень зменшувалась в понад два рази. А за чотири місяці роботи камер на автодорогах державного значення М-07, М-19 та Н-22 – у сім разів.

Наразі пристрої в автоматичному режимі технічно здатні фіксувати лише перевищення швидкості.  У перспективі можуть додаватися й інші функції. Наприклад, фіксація проїзду на червоний сигнал світлофора, порушення правил зупинки чи стоянки та інше.

Автоматична фіксація порушень швидкісного режиму частково позбавила правовідносини у сфері регулювання дорожнього руху суб’єктивного фактора. 

Спершу інформація з пристрою надходить до центру обробки даних Департаменту патрульної поліції України, де розглядається уповноваженим поліцейським. Той у свою чергу знаходить, на кого зареєстрований автомобіль і виносить постанову на фізичну особу, або на керівника юридичної особи, якій належить транспортний засіб. Постанови можна побачити в Електронному кабінеті водія на сайті сервісного центру МВС, або в застосунку «Дія», і одразу сплатити штраф. 

Якщо мінімальний штраф за перевищення швидкості на понад 20 кілометрів за годину становить 340 гривень, то порушник протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови має право заплатити, так би мовити, на пільгових умовах – половину – 170 гривень. 

У Департаменті патрульної поліції не змогли відповісти на питання про суму сплачених порушниками штрафів винесених за допомогою стаціонарних приладів автоматичної фіксації на Волині. Однак, якщо уявити, що всі порушники сплатили хоча б пільгове стягнення, по 170 гривень, то сума штрафів сягне понад 11 мільйонів гривень. 

 

Оксана Петрук