Прозорі пластикові маски допомагають захиститися від коронавірусу?

Прозорі пластикові маски допомагають захиститися від коронавірусу?

Чи захищають прозорі пластикові маски від коронавірусу?

Відповідає медійна експертка, фактчекерка,‌ ‌блогерка Альона‌ ‌Романюк

«Ні, не допомагають. Це – міф. І, насправді, працівники сфери обслуговування, які носять подібні маски, – вони ніяк не захищені. І так само не захищають від поширення коронавірусу своїх відвідувачів. Тобто ми дійсно бачимо на офіціантах, на продавцях і на інших працівниках кафе, ресторанів подібні, нібито, маски пластикові, прозорі. Але це не є маски, це не є засоби індивідуального захисту, відповідно це абсолютно ніяк не впливає на те, щоб припинити поширення коронавірусної інфекції і власне захистити людей від захворювання. 

Цей міф спростовували і в Міністерстві охорони здоров’я, і в Центрі громадського здоров’я. І чітко медики і фахівці наголошують на тому, що подібні пластикові атрибути не мають нічого спільного із засобами індивідуального захисту. І відповідно не згадується про такі маски в жодному документі, який регулює протиепідемічні правила.

До засобів індивідуального захисту належать: медичні маски та распіратори, які щільно прилягають до обличчя, закривають ніс і рот, і убезпечують людину від поширення вірусних частинок. 

Звісно, потрібно пам’ятати про те, що навіть медичну маску потрібно регулярно змінювати. Медики рекомендують кожні чотири години або щойно вона стає вологою. 

Власне, якщо порівнювати маски і ось такі пластикові щитки, то маски працюють, а щитки – ні. Це довів спалах коронавірусу у готелях Швейцарії. Коли у кількох співробітників і гостя виявили позитивний тест на коронавірус, вони носили тільки захисні щитки, ось такі пластикові маски. А ось ті співробітники і гості, які носили медичні, хірургічні, маски, то вони не були заражені. 

Тому, якщо ми хочемо зупинити поширення коронавірусу, вберегти себе і своїх близьких, звісно краще носити хірургічні маски. Такі є рекомендації і Всесвітньої організації охорони здоров’я, і Міністерства охорони здоров’я. І, власне, це підтверджено десятками досліджень у різних країнах світу».

Подкаст підготовлений громадською організацією “Волинська фундація” в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Зміст подкасту є виключною відповідальністю ГО “Волинська фундація” і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій