Проєкт «НЕпровінційні творці НЕзалежності» зібрав історії і акторів

Проєкт «НЕпровінційні творці НЕзалежності» зібрав історії і акторів

Команда незалежного театру «ГаРмИдЕр» наблизилася до екватору резиденції документального театру «НЕпровінційні творці НЕзалежності» за підтримки Українського культурного фонду.

Уже віднайдено 10 історій про надзвичайних людей із Волині, на основі яких у рамках сценарної майстерні із 22 по 26 липня буде створено сценарій документальної вистави.

Розповіла керівниця та режисерка проєкту Руслана Порицька: «Раді представити вам авторів-оповідачів історій, які стануть основою вистави до дня Незалежності. Очікуємо, що у сценарній майстерні візьмуть участь: Любов Фрадинська, Сергій Годлевський, Марія Філонюк,  Валентина Єгорова, Анна Глушук, Ірина Юрчук, Оксана Марченко, Олександр Мельник, Віталіна Макарик, Євгенія Сидорчук. Поки що будемо тримати інтригу щодо сюжету, лише скажемо, що це будуть різні регіони Волинської області, різні аспекти і сфери життя і такі різні, й такі однакові долі непересічних людей!».

«З усіх куточків Волині надійшли 70 історій, їх розглядала і оцінювала група експертів, до якої увійшли історик, письменниця, журналістка та викладачка університету. Це волинянки, які так чи інакше дотичні до культурного, освітнього, історичного життя Волині: Олена Маланій, Олена Лівіцька, Жанна Куява, Леся Бондарук. Зауважимо, що експерти оцінювали лише історії і не знали їхніх авторів», – зазначила керівниця сценарної майстерні Наталка Шепель

Також команда проєкту уже відібрала 10 акторів і акторок з містечок і сіл Волині, а також – із Києва, Ірпіня, Чернівців, Івано-Франківська. Із трьох десятків заявок було обрано тих, чий досвід та мотивація на думку організаторів обіцяють привнести у проєкт потужну енергію.

У серпні групою акторів зі всієї України на театральній лабораторії на основі сценарію, який створять в рамках сценарної майстерні, буде поставлена і 22 серпня презентована документальна вистава у просторі «ГаРмИдЕр ангар-stage». Також буде відзнята відеоверсія вистави та 24 серпня відбудеться її онлайн-прем’єра із англійськими субтитрами.

Повідомила комунікаційна менеджерка Галина Гарбарук: «Ми з нетерпінням чекаємо у Луцьку на театральній лабораторії: Олександру Вітвицьку, Ольгу Савіна, Тараса Войтовича, Єву Сардачук-Король, Ганну Сухомлин, Анастасію Сегеду, Анну Кальянову, Анастасію Колесникову, Романа Віслобокова, Марину Адаменко, Вадима Хаїнського, Олену Шамріну. Ми певні, що це буде дуже жива вистава, адже творитиметься вона «тут і зараз», по-живому».

Організатор: Творче об’єднання «Гармидер» (м. Луцьк) 

https://www.facebook.com/garmyder
https://www.instagram.com/theatre.garmyder
за підтримки Українського Культурного Фонду https://ucf.in.ua/