Прогульники на районі: як відвідували засідання ради у 2018-му депутати на Ковельщині?

Прогульники на районі: як відвідували засідання ради у 2018-му депутати на Ковельщині?

Депутат — обранець громади, наділений рядом повноважень згідно Закону. Але то й же закон зобов’язує депутата. І одне з цих зобов’язань — відвідування засідань сесій ради, до якої він був обраний. 

Не секрет, що увагою журналістів ситі такі ради як Волинська обласна, Луцька міська та інші ради міст обласного значення. Але що ж там у районних радах? Відомо, що час районних рад нинішнього складу  добігає кінця, адже з децентралізацією вони будуть переформатовані. Більше того грядуть місцеві вибори. Отже, ми не виключаємо сценарію, що багато депутатів районних рад матимуть велике бажання стати депутатами ОТГ або новостворених районних рад.

Тож, ми вирішили поглянути, на те, як вони зараз, маючи мандат довіри від громади, виконують її представництво?

Згідно з даними, які надала Ковельська районна рада за весь 2018 рік там було проведено п’ять засідань сесій ради. В райраді цього скликання є 34 депутати, які сформували шість фракцій: 

  • БПП “Солідарність” – 9 депутатів
  • ВО “Батьківщина” – 7 депутатів
  • Українське об’єднання патріотів “Укроп” – 5 депутатів
  • Радикальна партія Олега Ляшка – 5 депутатів
  • Аграрна партія України – 5 депутатів
  • ВО “Свобода” – 3 депутати

Відповідно до закону, якщо депутат пропустив понад 50% засідань сесії або постійної комісії протягом одного або декількох повних років каденції депутата, його можна позбавити мандату (ст. 37, ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад»). 

Тож, чи працювали в поті чола усі депутати Ковельської районної ради?

 

Як виявилося у кожній фракції ради — не без «прогульника». Так у фракції БПП “Солідарність” більше 50% засідань сесій пропустило два депутати. У ВО “Батьківщина”— один депутат. Українське об’єднання патріотів “Укроп”, Радикальна партія Олега Ляшка, Аграрна партія України, ВО “Свобода” теж мають по прогульнику у складі своїх фракцій.

Отже, давайте знайомитися з “героями” наших рейтингів і кандидатів на ймовірне відкликання ближче, а таких у нас є аж семеро.

По 80% прогулів (тобто відвідали лише одне засідання за рік)  мають депутати Олена Оришкевич (фракція «УКРОП») та Іван Абрамчук (фракція Радикальної партії Олега Ляшка). Юрій Хороших (фракція «Аграрної партії України») теж не відстає від своїх колег по раді й також за весь рік відвідав лише одне засідання, тому має 80% прогулів.

Не з’явилися на жодному засіданні Ковельської районної ради за весь 2018 рік депутати В’ячеслав Сидорук (БПП “Солідарність”) та В’ячеслав Оксенюк (фракція ВО “Батьківщина”). Трійку абсолютних прогульників доповнює депутатка Наталія Шайнюк (фракція ВО “Свобода”).

Активність депутата, його залученість у вирішенні нагальних питань району демонструє 

якість його роботи як представника громади. Втім, з іншого боку велику роль у цьому суспільно-політичному процесі відіграє громадський контроль за його діяльністю, адже робота депутата місцевої ради не оплачувана і рівень мотивації такого депутата є доволі низьким. І тому періодичне відстежування роботи депутатів, яку вони мають виконувати згідно закону, є важливим для виборця, аби визначитися, чи варто обирати у майбутньому людину, яка роботу депутата виконує не досконало?

Валентин ГАВРУК для «Громадського.Волинь»