Про п’яту колону, недешевий піар і курей…

Про п’яту колону, недешевий піар і курей…

Активність на теренах Волині помітно посилилася. Але не сейсмічна. Депутатська. Ні, навіть більше – представницька. Бо представлена обранцями громади, її помилками (чого гріха таїти), незаангажованими об’єктивністю експертами і рештою тих, за ким плаче дядько Фройд.

Ще трохи і заллється слізьми вся волинська громада. Коли усвідомить, що нею так вправно маніпулюють за посередництвом слова. Бо навіть елементарні і, здавалося б, виїденого яйця не варті технології з «промивання мізків» залишають слід. Але коли це відбувається за бюджетні кошти, то визначенням «печалька» уже не обмежишся. Виявляється, насправді п’ята колона – не десь там, а ген тут. На відстані кількох сходинок вгору…

Кому – що, а курці – просо. Тому я – про сферу інформаційну в рамках волинського болота. У 2016-му особисто написала Обласну програму розвитку медіа-простору Волині та впровадження державної інформаційної політики на 2016 – 2020 роки. Нині, в 2018-му, на весь голос кажу: документ сей себе повністю вичерпав. Яким би він не був: добрим чи поганим, але нині – то вчорашній день. І саме тому наприкінці 2017 року облдержадміністрація не пропонувала фінансувати заходи програми. Не фінансувати для обох виконавців (головних розпорядників коштів): відділу інформаційної політики ОДА та виконавчого апарату облради.

По-перше, програма не зовсім, або ж зовсім не вкладається в концепцію реформи урядових комунікацій. По-друге і головне, документ, мета якого інформувати громаду про… позицію держави, роз’яснювати реформи їх суть та принципи впровадження, про соціально-економічний розвиток регіону та ключові події, підтримувати медіа-ініціативи і в такий спосіб розвивати медіа-простір, фактично використовується як механізм проведення бюджетних коштів для піару писків. А прикрито все те ширмою під назвою «висвітлення діяльності влади». Розбирайте мене на кісточки й закидайте помідорами, але писків депутатських, які звітують публічно.

Останнє засідання депутатської комісії з питань освіти, культури чого там ще та інформаційного простору – яскравий приклад. Учора обранці слухали (краєм вуха) звіт про виконання заходів програми за 2017 рік. Та, без проблем. Звітую за кожну копійку! А особливо – про проект «Герої серед нас» і про аукціон, де ми, використавши 4 тис. 550 грн бюджетних коштів, зібрали для двох волинян Героїв більше 350 тис. грн на лікування. Так, я пишаюся цим проектом! Бо він (а це і матеріали 2016-го, які передано в кожну (!) школу Волині) зостанеться в архівах, у пам’яті і в серцях!

Але – до звіту: так чого публічно це зробив тільки ВІП ОДА? Чому рада не оприлюднила аналогічної інформації? У матеріалах комісії – не було. На сайті – теж. Озвучено лише цифри: з 550 тис. грн освоїли до 500.
То що: знову облдержадміністрація стала на заваді? Перешкоджала і приховувала інформацію? Чому відомості, які становлять інтерес передусім для ЗМІ, ховають? Або оприлюднюють дозовано?.. І де ці депутати-експерти, які так палко говорять про демократію та зміну принципів у роботі? А нема. Натомість серед членів комісії були такі, які нарікали: мало їм дісталося шпальт та ефірного часу! А чому? Бо, виявляється, розподіляли кошти «на висвітлення» (які за документом – для інформування громади через висвітлення, бо, даруйте, але Вася з пилорами не розкаже, як утворити ОТГ чи опорну школу) за… фракційним принципом! Єто мнє, єто опять мне, а єто снова мнє?..

Та грець із тим! Якби не одне але! Є такий документ – порядок використання коштів за цією ж програмою. Створений він на вимогу… облради! Так от, у документі тому чорним по білому виписано моменти, коли не допускається використання коштів за програмою для оплати тих матеріалів, які «підпадають під поняття політичної агітації; в яких подано завідомо неправдиву інформацію; де розрив чи змішування офіційної інформації, що оприлюднюється, коментарями засобу масової інформації чи журналістами, обумовлює викривлення інформації; які безпідставно дискредитують діяльність органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування; які завдають шкоди особистим немайновим благам інших осіб (честь, гідність, ділова репутація)». З огляду на те, як і яку інформацію подають деякі ЗМІ, у мене запитання: кто дєвушку кушал і кто єйо танцевал?

Бо, і про це варто сказати вже вголос, окремі медіа тільки тим і займаються, що ллють воду на швейцарський млин, опосередковано допомагаючи тим самим працювати млину путінському. Бо штучне й зумисне нагнітання негативу та утвердження тотальної ненависті до влади в головах простих людей – чистої води п’ята колона. А ті, хто світять писком і роблять традиційне гав-гав (із чітко визначеною і вже абсолютно прогнозованою риторикою) у час наближення сесії за бюджетні кошти, аби відпрацювати вже зароблені, як на мене, – армійці колони № 5. А люди, закручені своїми житейськими проблемами, клопотами і роботою, поглинають це інформаційне лайно, як кури – просо. От вам і гібридна війна. Далеко ходити не треба!

До речі, за рішенням комісії виконавчому апарату облради на 2018 рік на заходи програми (на висвітлення, – ха-аха) в обласному бюджеті передбачили 550 тис. грн. Переконана – проголосують))))

Пи.Си.: Не плачуся у цих «очєнь много букв» і не нарікаю. Пишу зумисне, аби привернути увагу прогресивної волинської медіа-спільноти – вона таки є! Котра може узяти «на вила» тему і дійсно змусити депутатів запрацювати інакше – рада ж інша (то – цитата).

Пи.Пи.Си.: — Вы верный друг отечества! — торжественно сказал Остап, запивая пахучий шашлык сладеньким кипиани. — Пятьсот рублей могут спасти гиганта мысли.
— Скажите, — спросил Кислярский жалобно, — а двести рублей не могут спасти гиганта мысли? 12 стільців. Ільф і Петров.