Про особисте уголос: як театр допоміг молоді ставати відкритішою?

«Україна – це Європа!», «Молодь – майбутнє держави!» – ці гасла є загальновідомими і часто слугують темами для публічних обговорень. Водночас, набагато рідше можна почути відповідь на питання: що таке для молодих людей бути європейцем? Які повсякденні виклики турбують їх? Які відчуття молоді, коли у їх життя увірвалася війна?

Саме тому, показ у Луцьку документальної вистави «Майбутнє Європи», яка порушує ці питання, був унікальною можливістю подумати та публічного поговорити про актуальні теми, які турбують українську молодь.

Відбулося дійство 4 жовтня у Волинському академічному обласному театрі ляльок.

«The Future of Europe» – це не просто спектакль. Це міжнародний освітній соціально-культурний проект для підлітків зі східної України (Донецька та Луганська області). Всі його учасники мали змогу побувати у Німеччини, поспілкуватися зі своїми закордонними однолітками, відвідати лекції та тренінги з драматургії та режисури. Повернувшись до України всі вони разом з ініціаторами проекту 10 днів працювали над виставою. В її основу увійшли враження цих молодих людей від поїздки, рефлексії щодо їх сьогодення та реальні історії з життя.

Ми багато в них питалися про їх сьогоднішнє життя і про те, як вони бачать своє майбутнє. В результаті було багато текстів і кожен учасник мав вибрати з цього щось, що для нього особисто найбільш важливе і те, що має бути обов’язково почутим, – зазначає директорка проекту «The Future of Europe» Євгенія Відіщева.

Таким чином,  глядач (авт. – переважно школярі та студенти) міг почути історії про конфлікт поколінь, про життя в умовах війни, про стереотипи та їх руйнування, про пошук життєвих пріоритетів та багато іншого. Але найважливіше, що кожен міг відчути теми, які близькі саме йому і подумати про своє майбутнє.

Важливим продовженням спектаклю стало його обговорення. Всі присутні не лише могли розповісти враженнями від вистави, а й просто поділитися з учасниками та авторами проекту думками щодо свого сьогодення та майбутнього.

Чесно вам скажу, що мене сюди загнали. Сказали, що пари не буде  і ми маємо прийти на виставу. Я думала, що це буде нудно, але в результаті вирішили лишитися на обговорення. Дякує всім. Це було просто неймовірно. Я слухала  слова акторів і чула в них себе. От тепер думаю, а дійсно, яке ж воно моє майбутнє? – поділилася своїми думками відвідувачка спектаклю Марія.

Зазначимо, що окрім Луцька спектакль покажуть й в інших містах України. Більше того, автори проекту планують продовжувати цю ініціативу й надалі.