Потерпілі від злочинів окупантів зможуть отримати безоплатну правову допомогу. Депутати ухвалили законопроєкт

Потерпілі від злочинів окупантів зможуть отримати безоплатну правову допомогу. Депутати ухвалили законопроєкт

Потерпілі від кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканності, катування або жорстокого поводження під час війни зможуть отримати від держави безоплатну вторинну правову допомогу.

За інформацією hromadske відповідний законопроєкт №7312 ухвалили 3 травня.

Йдеться, зокрема, про здійснення представництва інтересів постраждалих у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, а також складання документів процесуального характеру у кримінальних провадженнях.

«Генпрокурорка Ірина Венедіктова засвідчила, що жертвами насилля ставали не лише українські жінки й чоловіки, а й діти та люди похилого віку. За кожне насилля злочинці мають відповісти, і винні понесуть покарання. Для цього ми напрацювали механізм допомоги жертвам російських загарбників — не тільки моральної та фізичної, а й юридичної допомоги», — зазначила голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, безоплатна правова допомога потерпілим допоможе зібрати якомога більше свідчень про звірства російських солдатів.

Також юридичний супровід коштом держави отримають люди, які втратили документи, що підтверджують особу та громадянство України. Їм допоможуть оформити й отримати такі документи.

 

Ірина Сітнікова