Сільрада на Волині судиться з аудиторами через ремонт вулиці за майже 14 мільйонів гривень

Аудитори виявили порушення у закупівлі послуг з ремонту вулиці Шкільної у Підгайцях за майже 14 мільйонів гривень і вимагають розірвати договір з підрядником. Сільська рада не погоджується з цим і подала позов до управління Північного офісу Державної аудиторської служби у Вінницькій області.

«Спочатку дрони»: розмова зі співзасновником руху за підтримку ЗСУ із місцевих бюджетів Волині

У жовтні 2023 року у Луцьку відбулася перша акція із гаслом «Дрони замість бруківки». Учасники вимагали, щоб Луцька міська рада замість капітальних ремонтів міських вулиць витрачала кошти на закупівлю необхідного для Збройних сил України. Станом на кінець листопада вже відбулося п’ять таких акцій, а сам рух став більш організованим. Учасники використовують інструменти громадської участі, мас-медіа та інші засоби, щоб добитися виділення більших сум на ЗСУ та цивільний захист не тільки із бюджету Луцька, але і з обласного бюджету. Центр журналістських розслідувань «Сила правди» поспілкувався із співзасновником цього руху у Луцьку Анатолієм Котлюком про їхній план дій та вимоги до влади. Матеріал підготовлений в рамках проєкту «Медіаграмотність у регіонах України.

Волинські перевізники розповіли, яких збитків зазнають через блокування поляками митних переходів

Щодня лише через блокаду митного переходу «Ягодин» українські вантажоперевізники за скромними підрахунками втрачають приблизно два мільйони гривень. А з початку акцій протесту, підтриманих антиукраїнськими політиками Польщі, прямі втрати економіки України, за підрахунками Федерації роботодавців України, уже сягнули 400 мільйонів євро.

У заступника Кватирка ДБР знайшло понад чотири мільйони доларів США і злитки золота

Чотири мільйони доларів в готівці, злитки золота, дорогоцінні монети, елітні годинники та автівки… Усю цю розкіш знайшло Державне бюро розслідувань у заступника голови Поліського лісового офісу Віталія Суховича під час обшуків.

Хто і за скільки оновив сайт Волинської ОДА

У жовтні Волинська обласна державна адміністрація оновила свій сайт. Відтепер його дизайн нагадує вебсайт порталу «Дія» та інших державних сайтів. На це витратили 18,6 тисяч гривень.

Сім’я експрокурора з Волині подала до суду на «Силу правди»

Колишній волинський прокурор Вадим Веніславський та його дочка Анастасія Веніславська подали позов проти Центру журналістських розслідувань «Сила правди» щодо захисту честі, гідності та ділової репутації. Позивачі вважають, що журналісти «облили їх брудом» та опублікували недостовірну інформацію у матеріалах, які стосуються участі їхньої компанії «Спецкомунтех» у державних закупівлях.

Де брати тверде паливо взимку, щоб комфортно перезимувати

При тому, що температура повітря поступово йде вниз зростає потреба в опаленні. У філіях Поліського лісового офісу постійно поповнюють запаси дровʼяної деревини та дров колотих — йдеться у дописі Поліського […]


Про молодіжні центри та «як не звалити з України»: розмова про молодь із Захаром Ткачуком

Лучанин Захар Ткачук уже багато років працює у галузі молодіжної політики та роботи із молоддю на національному рівні. На сьогодні він працює директором ГО «Молодіжна платформа» та є експертом зі створення та посилення молодіжних центрів. З початком повномасштабної війни він також координує волинський осередок благодійного фонду «Співдія», що допомагає внутрішньо переміщеним особам і постраждалим від війни. Наразі «Молодіжна платформа» опікується великою мережею закладів по всій Україні, що спрямовані на якісне дозвілля, розвиток та підтримку молоді. Їх називають молодіжні центри. Центр журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проєкту «Медіаграмотність у регіонах України» поспілкувався з Захаром Ткачуком про роль і перспективи таких центрів, а також програми й можливості, що можуть допомогти молоді залишитися та бути успішними в Україні.

Два волинські підприємства потрапили в «чорний список» АМКУ за змову на військових тендерах

Антимонопольний комітет вніс до так званого «чорного списку» одразу дві луцькі компанії, які займаються будівництвом. Це – підприємство «Молреммаш» і Центр соціально-трудової реабілітації інвалідів «Енергія-І». Їм загрожують штрафи і заборона протягом трьох років отримувати контракти від розпорядників коштів платників податків.

Скільки доплатили за наукові ступені суддям Верховного Суду, які родом з Волині

Четверо вихідців з Волині, які нині є суддями Верховного Суду, щороку отримують приблизно від 250 до 400 тисяч гривень доплат за наукові ступені. З грудня 2017 до жовтня 2023 року їм загалом нарахували 6 мільйонів 700 тисяч гривень.