Майно голови Луцької райради, який утік за кордон, арештували

Волинський апеляційний суд арештував майно ексголови Луцької районної ради Олександра Омельчука. Це зробили за клопотанням правоохоронців. Перша судова інстанція клопотання не задовольнила. Апеляційний суд зробив це частково. Зокрема, арештував майно самого Олександра Омельчука, а не всієї його сім’ї, як це просили правоохоронці.

В луцькому виші з четвертого разу повідомили, яку насправді зарплату отримує ректорат

Працівникам ректорату Луцького національного технічного університету у 2022 році нарахували майже 1,85 мільйона гривень зарплати. Найбільше – майже 680 тисяч – ректорці Ірині Вахович. Раніше університет відмовлявся надавати інформацію про заробітні плати ректорату. Згодом надав лише усереденені розрахунки, неповні дані. Лише з четвертої спроби журналісти «Сили правди» таки добилися вичерпної відповіді на запит. 

Як деревообробна фірма волинського екснардепа роками працювала напівлегально

Понад п’ять років не давало нормально жити мешканцям містечка Рожище на Волині підприємство «Вудленд Україна». На місці колишньої швейної фабрики воно організувало обробку деревини ще до того, як офіційно завершило реконструкцію. Люди скаржилися, що виробництво надто шумне, засипає навколишні обійстя тирсою і сажею. А ще викиди з димаря шкодять людям з алергією. Усі роки керівництво підприємства годувало потерпілих обіцянками, що все виправить. Чому виникла така ситуація навколо компанії і що не так з реконструкцією з’ясував Центр журналістських розслідувань «Сили правди».

У Волиньраді пояснили, чому на їхньому оновленому сайті досі немає багатьох документів

Волинська обласна рада на початку 2022 року запустила оновлений сайт. Стара версія вебсторінки, яка містила інформацію про діяльність представницького органу краю з 2010 року, то зникає, то повертається в публічний доступ. А от на новий більшість цієї інформації та документів досі не перенесли. В обласній раді це пояснють воєнним станом і новими алгоритмами.

10-й ювілейний Чілдрен Кінофест оголосив міжнародну програму і Посла фестивалю

Українське фентезі та шість фільмів з інших країн Європи увійшли в Міжнародну конкурсну програму найбільшого дитячого кінофестивалю України. Музикант Євген Філатов (The Maneken) став почесним амбасадором події. 10-й фестиваль кіно […]


Де на Волині за кошти ЄС будують житло для вимушених переселенців

На Волині створюють житло для внутрішньо переміщених осіб за гроші Європейського союзу. Нові будинки невдовзі зведуть у Ковелі та Нововолинську. Окрім цього, для вимушених переселенців у Луцьку реконструюють навчальний корпус вишу, в місті залізничників – адмінприміщення, а в Тростянці – колишній інтернат. Скільки на це планують витратити та на якому етапі роботи з’ясував Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

У Ківерцях за 1,5 мільйона відкоригують проєкт полігону, який роками не можуть здати в експлуатацію

Ківерцівська міська рада уклала договір про коригування проекту полігону твердих побутових відходів на суму 1,5 мільйона гривень. Його робитиме луцьке підприємство «КБ Архпростір». Полігон у селі Заброди побудували ще в 2015 році, але досі так і не прийняли його в експлуатацію. Тепер знову треба вносити зміни в документи і витрачати додаткові кошти. 

Голова Луцької райради покинув Україну з допомогою фонду депутата від «Слуги народу»? ДОКУМЕНТИ

Голова Луцької районної ради Олександр Омельчук особисто підписав наказ про власне відрядження у Словаччину звідки згодом не повернувся в Україну. Відповідний документ він видав на підставі листа-запрошення від тамтешньої громадської організації «Help Ukraine». 

За 20 тисяч «став інвалідом», щоб виїхати за кордон: на Волині судили харків’янина

На Волині до двох років обмеження волі з роком іспитового терміну засудили чоловіка призовного віку, який через месенджер «Telegram» купив собі пенсійне посвідчення з другою групою інвалідності. За підроблений документ він заплатив 20 тисяч гривень.

Заробітки на ностальгії за «совком». Як у Польщі українцям продають товари з російським «душком»

У країнах Європейського союзу продовжують реалізовувати продукти російських торгових марок. Попри понад рік повномасштабної війни, яку розгорнула Росія, та те, що імпорт таких товарів з-поза меж ЄС заборонений. Більше того, у Польщі такі товари продають ще й під виглядом української продукції. І роблять це самі ж українці. Про це повідомили волиняни, які тимчасово живуть і працюють за кордоном. Тож Центр журналістських розслідувань «Сила правди» з’ясував, як і чому в магазини з українським брендом потрапили товари для тих, хто сумує за «совком».