Помічницею нардепа Гузя стала депутатка, яка віддала піврічну зарплату на його виборчу кампанію

Помічницею нардепа Гузя стала депутатка, яка віддала піврічну зарплату на його виборчу кампанію

Помічниця-консультантка народного депутата України Ігоря Гузя Валентина Романюк. Фото з її особистої сторінки у Facebook

Помічницею народного депутата Ігоря Гузя за трудовим договором на постійній основі стала колишня працівниця його приймальні, нинішня депутатка Володимир-Волинської міської ради Валентина Романюк. Під час парламентських виборів 2019-го року вона перерахувала до виборчого фонду нардепа від 19-го виборчого округу 35 тисяч грн. Така сума є більшою, ніж її піврічна зарплата у 2019 році.

Про це «Силі правди» стало відомо з декларації помічниці-консультантки нардепа та «кандидатського» фінансового звіту Ігоря Гузя.

Про те, що Валентина Романюк у 2019 році перерахувала 35 тис. грн на виборчий рахунок кандидата у депутати Верховної Ради України Ігоря Гузя стало відомо ще у серпні того ж року. На той момент вона працювала у громадській приймальні нардепа у Володимирі-Волинському, а по суті була працевлаштована у політичній партії «Народний фронт», яка тоді ще отримувала державне фінансування і від якої Ігор Гузь пробився у народні депутати у 2014 році.

«Силі правди» у 2019-му Валентина Романюк розповідала, що підтримувала Ігоря Гузя на виборах, тому й зробила щедрий внесок за рахунок власних заощаджень.

«Кожна доросла людина заощаджує. Це власні заощаджені кошти», – розповідала вона.

Однак, офіційний фінансовий стан її сім’ї викликає сумніви щодо можливості здійснення такого внеску.

Згідно з інформацією з декларації Валентини Романюк, яку вона подала 10 грудня 2020 року, тобто під час призначення на посаду помічника-консультанта народного депутата України, у 2019 році вона дійсно мала 50 тисяч грн заощаджень готівкою. Пів року до виборів вона офіційно отримувала зарплату від «Народного фронту» – загалом 30 тисяч гривень, тобто близько 5 тисяч на місяць. А далі, судячи з документу, стала на облік у Володимир-Волинському міськрайонному центрі зайнятості, того ж року отримала від нього 18 440 грн страхових виплат. При цьому на початку червня 2019 року вона взяла 21 121 грн кредиту, а 24-го червня перерахувала 35 тисяч гривень до виборчого фонду на той момент кандидата в нардепи Ігоря Гузя.

Окрім того, вона задекларувала пенсію свого чоловіка – колишнього слідчого Володимир-Волинського відділення поліції Сергія Романюка. Однак не вказала, яку саме суму він отримав. Із декларацій попередніх років Сергія Романюка видно, що його дружина Валентина до того мала скромні доходи та не мала заощаджень. Так, у 2018 році – 59 тисяч грн, у 2017 році – 60 тисяч грн, а в 2016 – лише 4025 грн зарплати від «Народного фронту».

Після перемоги Ігоря Гузя на виборах Валентина Романюк стала його помічницею-консультанткою. На місцевих виборах у жовтні 2020 року вона також балотувалась у депутати Волинської обласної ради та Володимир-Волинської міської ради від політичної партії «За майбутнє». За результатами голосування стала депутаткою останньої.

Нагадаємо, раніше «Сила правди» повідомляла, що голова Володимир-Волинської районної ради Віктор Хиць разом з дружиною Ларисою під час парламентських виборів 2019 року щедро підтримали виборчу кампанію народного депутата від 19-го виборчого округу Ігоря Гузя. За офіційними даними до його виборчого фонду вони перерахували більше половини свого річного сімейного доходу – майже 60 тисяч гривень із 99 тисяч зароблених.

Довідково:

Валентина Романюк народилась 18 червня 1981 року у Володимирі-Волинському. З 1987 року по 1998 рік навчалась у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2 міста Володимира-Волинського.

З 1998 року по 2003 рік навчалась у Волинському інституті економіки та менеджменту на факультеті «Економіки та підприємництва» за спеціальністю «Облік і аудит».

Згодом вона працювала у громадській приймальні Ігоря Гузя у Володимирі-Волинському. Пізніше стала його помічницею-консультанткою.

 

Аліна Бекерук