«Поліська регата» – родзинка волинського туризму

8-9 липня на Волині у відбулися уже традиційні змагання з водного екстремального туризму «Поліська регата». Цього року дійство зібрало 40 учасників з Волині, Києва, Львова, білоруських міст Брест й Іванове.

«Восьмий рік ці змагання відбуваються на території Національного природнього парку «Прип’ять-Стохід». Мета заходу – показати рекреаційні привабливості нашого краю та показати людям, що є активні види відпочинку, які напряму пов’язані зі здоровим способом життя», – зазначає співорганізатор дійства, представник НПП «Прип’ять-Стохід» Віталій Веремчук.

Цьогорічний маршрут регати складався з двох етапів:
– по трасі річка Стохід (смт. Любешів (старт) – с. Сваловичі (проміжний фініш);
– по трасі р. Прип’ять (с. Сваловичі (старт) – с. Люб’язь (фініш).

«Тривалість першого етапу орієнтовно 26-28 кілометрів. Якщо якась команда загубиться, що часто буває, то це може бути і 30, і 40 кілометрів. Тобто це вже залежить від того, хто і який маршрут собі вибере у лабіринтах річки Стохід. Другий етап складний тим, що учасникам замагань потрібно плисти проти течії ріки Прип’ять», – розповідає Веремчук.

За результатми змагань, призові місця у Міжнародному фестивалі з екстремального водного туризму «Поліська регата» розподілилися таким чином: І місце виборола команда «Бам-1» (Веремчук Костянтин, Фесік Леонід із смт Любешів), ІІ місце – команда «Бам – 2» (Токарчук Віталій, Оласюк Андрій, смт Любешів), ІІІ місце посіла команда «Брати ріки» (Жук Вадим, Жук Віктор з Луцька).