Показники МОЗ: один регіон у «червоній» зоні, ще десять — у «помаранчевій»

Показники МОЗ: один регіон у «червоній» зоні, ще десять — у «помаранчевій»

Показники захворюваності на коронавірус Фото: МОЗ України
 
В Україні один регіон перебуває у «червоній» зоні карантину, а ще 10, згідно зі щоденними показниками Міністерства охорони здоров’я, — у «помаранчевій».

Як інформує hromadske про це свідчать індикатори визначення рівнів епіднебезпеки станом на 24 січня.

Найгірша ситуація в Івано-Франківській області. Там одразу три критичні показники: нові випадки, рівень та динаміка госпіталізацій. Сьогодні, 24 січня, область перейшла до «червоної» зони.

Критичний показник нових випадків — у Вінницькій, Житомирській, Львівській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

Тим часом на Вінниччині, Буковині, Львівщині та Рівненщині зафіксували критичний рівень чи динаміку госпіталізацій.

Менше з тим, у жодному регіоні не показники охоплення тестуванням та завантаженості ліжок із киснем не перевищують допустимі межі.

Карантин в Україні

З 24 лютого і принаймні до 31 березня 2022 року в Україні діє адаптивний карантин: регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, де карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації.

З 6 грудня 2021-го в Україні посилили карантин у «жовтій» зоні. Для вакцинованих залишаються певні бонуси.

З 30 грудня 2021 року всі регіони — «жовті». Водночас у деяких регіонах показники областей відповідають «помаранчевій» зоні. Цей рівень не передбачає посилення обмежень, але сигналізує про можливий перехід у «червону» зону.

Якщо 18 січня у «помаранчевій» зоні було 4 області, то 20 січня — сім, а 21 січня — вже вісім регіонів: Житомирська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Чернівецька та Чернігівська області.