Податківець, брат луцького політика погорів на хабарі у 1500 доларів

Податківець, брат луцького політика погорів на хабарі у 1500 доларів

На Волині за вимагання та одержання від підприємства неправомірної вигоди затримали головного державного інспектора Головного управління Державної податкової служби.

Про це інформують у відділі інформаційної політики Львівської обласної прокуратури.

За даними слідства, інспектор вимагав та одержав неправомірну вигоду від представника одного з підприємств – 1500 доларів США та 24 тисячі гривень. За вказану суму чоловік мав забезпечити безперешкодну реєстрацію податкових накладних цього підприємства в Єдиному реєстрі податкових накладних.

За інформацією «Сили правди» із власних джерел, йдеться про інспектора Сергія Бондарука – брата ексдепутата Луцької міської ради від «Батьківщини», співвласника компанії «Волиньфарм» Валерія Бондарука.

У пресслужбі Державного бюро розслідувань додають, що посадовець діяв не сам, а спільно із заступником начальника одного з управлінь податкової. Вони нібито штучно створювали умови віднесення певних операції компанії до ризикових, що не дозволяло підприємцям вчасно реєструвати податкові накладні, і тим самим блокували роботу підприємства. Натомість усі «перешкоди» зникали, коли бізнесмени погоджувалися віддати 10% «відкату» від суми віднесених до ризикових господарських операцій. Такса для підприємств області, у тому числі й тим, що працюють на підвищення обороноздатності країни, становила 85 тисяч гривень.

На цей час у справі провадяться невідкладні слідчі дії. Після їх завершення фігуранту буде повідомлено про підозру за фактом одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України). Також судом буде вирішене питання про обрання щодо нього запобіжного заходу.

Досудове розслідування здійснюють слідчі ТУ ДБР, розташованого у м. Львові, за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань у Волинській області ДСР Національної поліції України.

Нагадаємо, ще у 2018 році «Сила правди» писала, що за роки в податковій у Сергія Бондарука з’явилося дороге авто, квартира і два мільйони готівкою. Тоді свій майновий стан він пояснював заощадженнями, які почав відкладати багато років тому, допомогою батьків.

 

Центр журналістських розслідувань «Сила правди»