Після розголосу волинське комунальне підприємство передумало купувати мінівен за 2,5 мільйона

Після розголосу волинське комунальне підприємство передумало купувати мінівен за 2,5 мільйона

Комунальне підприємство «Волиньприродресурс» скасувало закупівлю авто бізнес-класу «Hyundai Staria», яку оголосило три дні тому. Потреба в дорогому мінівені відпала після реакції суспільства. Волинська обласна рада також відхрестилася від цієї закупівлі. Усе це сталося в понеділок, 20 листопада.

Як дізналася «Сила правди» 17 листопада в системі публічних закупівель «Prozorro» зʼявилося оголошення про намір комунального підприємства «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради придбати авто бізнес-класу за 2,5 мільйона гривень. Ця новина збурила суспільство, адже це сталося вже наступного дня після акції «Спочатку дрони, потім стадіони». Відповідаючи на запитання журналістів, активістів і військовослужбовців директор КП «Волиньприродресурс» Анатолій Капустюк зазначив, що авто одразу після придбання вилучить Волинська обласна рада.

Волинська обласна рада свою причетність до тендеру заперечує. Спростування поширеної інформації найвищий представницький орган краю опублікував у Facebook.

«З метою уникнення маніпуляцій стосовно інформації, що шириться соціальними мережами, про нібито наміри обласної ради посередництвом КП «Волиньприродресурс» купити новий автомобіль Нyundai Staria, заявляємо, що ні усних, ні письмових клопотань чи вказівок щодо такого придбання керівництво обласної ради директорові комунального підприємства «Волиньприродресурс» не спрямовувало», – йдеться у тексті спростування.

Крім того, запевняють, попри те, що облрада відсторонена від бюджетного процесу в умовах війни, коштом депутатів постійно допомагає фронту.

«Волиньрада всебічно підтримувала, підтримує і надалі буде підтримувати об’єднані сили оборони, попри те, що право розпоряджатися обласним бюджетом із запровадженням воєнного стану делеговано обласній військовій адміністрації.

Від початку великої війни у співпраці з волонтерами та міжнародними партнерами обласною радою доправлено на передову 36 повнопривідних автомобілів. Ще 14 одиниць спецавтотранспорту різним бойовим підрозділам надано обласними комунальними установами.

Окрім того, за цей час коштом депутатів, працівників виконавчого апарату Волиньради та установ і організацій обласної комунальної власності доправлено десятки гуманітарних вантажів за заявленими потребами захисників», – йдеться у повідомленні.

Натомість, у тексті так званого спростування облрада, як засновник і власник комунального підприємства, так і не дала відповіді на запитання, для чого «Волиньприродресурсу» така дорога автівка.

Нагадуємо, ідентичне авто «Волиньприродресурс» придбав і передав Волиньраді влітку цього року.

До кінця дня 20 листопада комунальне підприємство «Волиньприродресурс» скасувало тендер, повідомивши, що «потреба в закупівлі легкового автомобіля Hvundai Staria 2.2 US4 відпала».

Нагадаємо, раніше «Сила правди» писала, як Волинська облрада дозволила продаж майже гектара землі у Луцьку поза аукціоном фірмі повʼязаній з нардепом Ігорем Палицею.

 

Ольга Юсковець