Підстав припиняти вакцинацію проти COVID-19 у відносно безпечних регіонах немає — головний санлікар

Підстав припиняти вакцинацію проти COVID-19 у відносно безпечних регіонах немає — головний санлікар

Вакцинація проти коронавірусу триває в усіх областях країни, за винятком Донецької та Луганської, і жодних підстав для її припинення немає. Наразі роблять 50-60 тисяч щеплень за тиждень.

Як повідомляє hromadske про це розповів головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, цитує пресслужба Міністерства охорони здоровʼя.

Зазначається, що понад 3,5 тисячі пунктів щеплень працювали до повномасштабного вторгнення росії в Україну. Також щеплення робили у 500 центрах масової вакцинації та 1 400 мобільних бригад для важкодоступних груп населення.

Наразі задля безпеки та переорієнтації медпрацівників закриті тисяча пунктів щеплень, припинила роботу майже тисяча мобільних бригад і приблизно 350 масових центрів масової вакцинації.

Також Кузін зазначив, що приблизно сто тисяч щеплень проти коронавірусу робили щодня до 24 лютого, а тепер — 50–60 тисяч за тиждень.

Ситуація з коронавірусом під час війни

Раніше Ігор Кузін розповідав, що під час активної фази війни рівень тестування на коронавірус скоротився майже на 90%. Проте для українців все ще доступна достатня кількість вакцин.

Також на тиждень фіксують приблизно 4 тисячі випадків коронавірусу та 20-30 смертей. Це набагато менше, ніж фіксували до масштабного російського вторгнення.

За словами Кузіна, після 24 лютого приблизно 60-65% точок, які раніше працювали над вакцинацією, припинили роботу. Водночас додатково працюють бригади, що вакцинують переселенців та людей, які живуть у віддалених районах на заході України. 

 

Денис Булавін