Перед світанком: Іван Леньо

Перед світанком: Іван Леньо

Його творчість — це зброя, втім, коли окупант прийшов на нашу землю він взяв до рук автомат та став до оборони держави.

Фронтмен гурту «Kozak System» Іван Леньо розповів у нашому проєкті свою історію війни з росією, волонтерство, що для нього означатиме перемога та коли для України настане світанок.

Дивіться у відео!

Іван Леньо — музикант, фронтмен гурту «Kozak System»

50 років, родом з Тернопільщини. Закінчив музичну школу, акордеоніст.

У 2012 році разом з командою заснували «Kozak System». Творчість музиканта та козаків ніколи не була поза політикою. Їхні пісні — з етномотивами та завжди патріотичні.

До прикладу, під час Революції Гідності, щоби підняти дух українців, була створена пісня «Брат за брата» на слова Сашка Положинського. Яку згодом виконали з польською ватагою «Enej», що мають українське коріння.

Ще один знаковий трек  — «Наш маніфест». «Я не хочу знати, що таке “матрьошка”, “Оренбузькій платок” та “под водочку сєльодка”». Музикант ще тоді голосно співав, що росія — це зло.

Та нещодавно вийшла робота, присвячена оборонцям Маріуполя.

Цікавий факт, що дід Івана був в УПА та побратимом Степана Бандери.

З 2014 року волонтерив та проводив благодійні концерти для українських військових

З початком російського вторгнення в Україну 2022 року Іван Леньо відразу пішов добровольцем захищати Україну та вступив до лав патрульної поліції Києва.

Проєкт «Маленькі кроки до великої перемоги» Волинської Фундації втілюється у рамках проєкту Громадськість за демократизацію за сприяння Європейського Союзу, який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.

 

Марія Доманська