«Пекельний тиждень» на Володимирщині: як пройшов вишкільний табір «Ranger camp Ukraine»

Табір «Ranger camp Ukraine» був створений лише цьогоріч, 9 липня, у місті Володимирі-Волинському.

Тут займаються вихованням дівчат та хлопців, популяризацією активного життя та військової справи серед молоді. Кожен Q-курс триває 6 днів. Починаючи із дев’ятої ранку і закінчуючи 11 годиною ночі, діти проходять фізичні випробування, бігають в окопах, стріляють із страйкбольної зброї та грають у різноманітні ігри. Так, цей курс мали можливість пройти у липні молоді волиняни.

Засновник «Ranger camp Ukraine» Руслан Бормовий каже, що всі фізичні вправи були розроблені групою професіоналів, а саме добровольцями та досвідченими інструкторами.

В учасників табору була можливість пройти спеціально розроблений тест «пекельний тиждень». Суть цього тесту полягає у тому, що кожного дня учасникам давали спеціальні завдання як фізично, так і морально тяжкі.

Яким був «Пекельний тиждень»?

Яким був «Пекельний тиждень»?

Перший день розпочався із завдання «таємний рюкзачок». Завдання полягало у тому, що упродовж всього дня учасників можуть пошикувати й дати команду розібрати всі свої речі, а потім зібрати. Це могло повторюватися десятки разів на день.

«Ми присідали із своїми наплічниками, повзали, качали прес. За цей день я зрозумів, що із собою потрібно брати речі лише першої необхідності, і нічого зайвого», — розповідає учасник «Ranger camp Ukraine» Богдан Сагаль.

Другий день називався «Фізичний відпочинок»

У цей день учасники бігають, відтискаються, качають прес та проходять різні фізичні випробування на час. “Цей тест дає змогу кожному учаснику на практиці перевірити рівень свого фізичного розвитку та розкрити у собі приховані можливості», — розповідає інструктор вишкільного табору Олександр «Вірний» Філон.

Третій день – «Рота мовчазних»

«Найважче було у день «рота мовчазних» ми повинні були від 8 ранку і до 8 вечора мовчати» — каже учасник Андрій Богдан.

Це допомагає дітям зосередитися і контролювати себе. Здавалося б звичайний день як і всі решта, тільки основне завдання не промовити ні слова.

«Коли всі учасники думають, «та це ж легко»  — вони дуже помиляються, оскільки саме тоді із курсу «вилітає» 50% учасників. Деякі застосовували собі капу, різні палички у рот для того, аби мовчати, але це мало допомагало», — каже інструктор табору Сергій Яринич.

Четвертий день «Подвійний день»

«Це допомогло мені навчитися працювати у команді навіть із тими з ким не хотілося працювати», — каже  учасник Богдан «Богун» Сагаль.

Вся складність завдання полягала у тому, що курсанти у парах мусили бути повсюди разом, відтискатися, бігати та виконувати складно-координаційні рухи. Через годину часу партнери змінювалися, таким чином це допомагало працювати у команді.

П’ятий день «Bill boy day»

Курсанти упродовж дня носили із собою п’ятилітрову пляшку із водою, повсюди, в окопах, на сніданок, обід та вечерю.

«Найбільше мені сподобалося, що по завершенню ми могли вилити всю воду на себе, в таку спеку це було доречно»,  — каже Богдан Сагаль.

Шостий день «Половинчастий тест Купера»

«Половинчастий тест Купера», — загальна назва ряду тестів на фізичну підготовленість організму людини, створених американським доктором Кеннетом Купером в 1968 році для армії США. Тільки цей тест був полегшення форми.

Після тесту курсанти складали іспит на знання, які їм давали інструктори упродовж 6-ти днів.

«Пекельний тиждень» змогли пройти лише 9 людей із 30-ти. Інструктори розробили тест, який є наближений до реального курсу рейнджерів у США. Курсанти боролися не лише за нашивку “ranger 2017”, але і за те, щоб дізнатися свій рівень підготовки.

Стрес-тести

Стрес-тести

Часто курсанти повинні були показати свої лідерські навички у стресових ситуаціях. Наприклад, у день проходила лекція «топографія», а уночі курсанти повинні були пройти шлях від точки А до точки Б, із допомогою карти та компасу. Біля курсантів були присутні інструктори. Основна мета таких стрес-тестів – це якнайшвидше закінчити будь-який конфлікт, без шкоди як для себе, так і для інших.

Ножовий бій

Ножовий бій

У таборі викладався практичний курс «снови захисту від ножа». Кожен курсант провів спаринг із навчальними ножами, інструктори показували основні нейтралізуючі прийоми. Самі ж курсанти засвоїли як практичні, так і психологічні навички.

Бокс

Бокс

У таборі були як новачки у цій сфері, так і діти, які займалися бойовими мистецтвами понад рік. Зокрема із правилами боксу та основними принципами поєдинку курсанти ознайомилися швидко, багатьом навіть сподобалося, особливо дівчатам.

Діти із задоволенням брали участь у всіх конкурсах та іграх, попри те, що більша частина були спрямовані на фізичний та моральний розвиток. Курсанти та їх батьки задоволені результатом.

«Дуже потрібна і результативна робота з нашими дітьми. Як мама, щиро дякую. Мій син сказав що кожен хлопець має пройти таке, щоб зрозуміти чого він вартий», — каже мама одного з учасників табору Олена Токарєва.

Загалом, табори подібного типу є унікальними, оскільки саме тут увагу акцентують на фізичній та моральній витривалості. Діти вчаться не лише бути дисциплінованими, але й правильно діяти у стресових ситуаціях і нейтралізовувати будь-які конфлікти.

Автор – Максим Бурда