Парламент збільшив мінімальний розмір аліментів для дітей, які перебувають на утриманні родини

Парламент збільшив мінімальний розмір аліментів для дітей, які перебувають на утриманні родини

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт, який вносить зміни до Сімейного кодексу України та збільшує мінімальний розмір аліментів, якщо дитина перебуває на утриманні родини.

Як повідомляє hromadske Голосування відбулось 26 січня. Голоси «за» віддали 299 депутатів.

Документ передбачає, що сукупний розмір аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім’ї та родичів, не може бути меншим як 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. До цього ця сума становила 30%.

«У 2017 році Верховна Рада, збільшуючи мінімальний розмір аліментів, що стягуються з батьків, поза увагою залишила мінімальний розмір аліментів, що стягуються з інших членів сім’ї та родичів. Цим законотворець, на нашу думку, допустив дискримінацію дітей щодо різних видів аліментних зобов’язань», — пояснює необхідність змін депутат від «Слуги Народу», співавтор законопроєкту Володимир Ватрас.

Також документ передбачає, що якщо місце проживання чи перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів чи не мають можливості утримувати дитину, то їй призначать тимчасову державну допомогу. Її розмір вираховуватимуть з урахуванням матеріального стану сім’ї, у якій виховується дитина, але у розмірі не менше як 50% прожиткового мінімуму.

Зазначимо, що наразі встановлений державою прожитковий мінімум для дітей до 6 років становить 2 100 грн, а для дітей від 6 до 18 років — 2 618. З 1 липня цю суму планують підвищити до 2 021 грн та 2 744 грн відповідно.

 

Борис Ткачук