Усі окуповані території, про які я тут писала, так чи інакше є творіннями уряду Російської Федерації. Зупинити імперські плани своєї «матушки» могли б хіба самі росіяни, тим паче там невдовзі стартують вибори президента.
На кордоні з Абхазією я зустріларосіянку з чоловіком, які живуть у Пітері і до Абхазії приїжджали в особистих справах. Я вирішила запитати, що вони зараз думають про Путіна і російську політику.
– От Південна Осетія, Абхазія, Придністров’я, «ДНР» – всюди є російський слід. Ви підтримуєте таку агресивну російську політику?
– Ну, я живу в Росії, є громадянкою російською і не можу не підтримувати владу… От ви живете в Україні, ви вважаєте, що ваша влада все робить правильно?
– Не завжди….
– Але ж ви не виходите на мітинги?
– Виходимо.
– Ну, розумієте, якщо є сім’я, діти, то ти не можеш дозволити собі діяти так, як хочеш…
– Вона за себе не відповідає, а за дітей відповідає, – втрутився чоловік. – Я ж бачив, як цей конфлікт починався [абхазький]. Тут були росіяни з самого початку, і саме вони почали цю війну.
– Але ви все одно підтримуєте Путіна?
– Ми не можемо сказати, що підтримуємо Путіна, – відповідає чоловік. Урешті втручається дружина:
– Росія – держава велика, вона не може не брати участь у цих конфліктах. Але я все ж із покоління Радянського Союзу. Я не можу підтримувати ці конфлікти, я за дружбу. Ці конфлікти відбиваються на нас. Це і санкції – ми затиснуті, і підвищення цін. Не вистачає коштів. Ми навіть у Пітері погано живемо. Звичайно, є фанатики Путіна, але переважно в нас його бояться. Я вам скажу так: настрій 50 на 50.
Що переважить у росіян? І чи зможуть вони побороти страх? Покажуть вибори Президента 18 березня 2018 року…