Обшук чи грабіж? Зловмисники проникли у кабінет ректора ЛНТУ

Ректор Луцького національного технічного університету Петро Савчук припускає що, особи, які незаконно проникли до його кабінету, є працівниками правоохоронних органів. Про це він заявив під час брифінгу для журналістів 11 листопада.

«Дев’ятого листопада троє зловмисників проникли до мого кабінету та в приймальню. В мене є підозра, що це представники певних правоохоронних структур намагалися встановити або зняти якісь прослуховуючи чи інші пристрої… Під час затримання вони сказали: «Не бийте, хлопці. Ми тут санкціоновано», – зазначив Петро Савчук.

Зловмисників вдалося затримати під час скоєння злочину. Нині кабінет опечатаний працівниками ВНЗ. Очільник ЛНТУ заявляє, що жодні інформації щодо розслідування цієї справи йому не відомо: «Я не маю додаткових даних щодо розслідування цієї справи. Я написав відповідну заяву прокурору області і чекаю об’єктивної і невідкладної перевірки, бо вже півтори доби абсолютна бездіяльність».

Зауважимо, що близько 3 – 4 години після проведення брифінгу, до кабінету ректора ЛНТУ прийшла слідчо-оперативна група. Прес-секретар Головного управління Національної поліції у Волинській області Віктор Гомоль пояснив, що це не є зволіканням чи упередженими діями щодо даного інциденту.

«Вони приїхали тоді, коли мали можливість, адже на території міста та області були й інші події… Інцидент належним чином було зареєстровано в журналі єдиного обліку заяв та повідомлень громадян. Протягом доби, відповідно до законодавства, слідчі за фактом незаконного проникнення внесли відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 162 Кримінального кодексу України. Зауважу, що санкція статті, окрім штрафу, передбачає до трьох років позбавлення волі», – зазначив Віктор Гомоль.

«Принагідно повідомляю, що звинувачення керівника вишу щодо причетності до інциденту співробітників Головного управління Національної поліції у Волинській області є абсолютно безпідставними. Зауважу, що затримані у навчальному закладі особи не є співробітниками ГУНП області», – додав посадовець.

Згодом, депутат Волиньради В’ячеслав Рубльов назвав імена осіб, які, на його думку, проникли в кабінет колеги.«З власних джерел стало відомо, що двоє з трьох зловмисників мають стосунок до правоохоронних структур. Їх імена – Юрій Хилюк та Василь Котик. Один з них – начальник відділу по боротьбі з хабарництвом, а інший – технічний працівник. Сподіваємось, що їх діям дадуть належну оцінку, і ми зрозуміємо, відповідно до чиїх наказів вони працювали», – цитує депутата інформагенство Волинські новини.