Новий рік-2023: скільки грошей витратили на ялинки в українських містах?

Новий рік-2023: скільки грошей витратили на ялинки в українських містах?

Святкова ялинка на Софійській площі в Києві КМДА
 
Українські міста у декілька разів скоротили витрати на новорічні ялинки та святкові локації під час війни. Частина обласних центрів взагалі відмовилася від новорічних дерев.

За інформацією hromadske про це повідомляє рух «Чесно».

У 2021 році 17 міст витратили на різдвяно-новорічні свята понад 50 мільйонів гривень. А у 2022 році 16 міст, які відповіли на запити, загалом витратили з бюджетів 191 тисячу гривень на декорації ялинок та оформлення локацій.

У Луцьку на оформлення новорічних локацій витратили 17 тисяч гривень, а у Миколаєві на технічне обслуговування та ремонт гірлянд — 63 тисячі.

В Ужгороді на придбання світлової конструкції для фотозони витратили 50 тисяч гривень, у Житомирі для облаштування «Резиденції Святого Миколая» — 38 тисяч, у Чернівцях на фотозони — 23 тисячі.

У «Чесно» вказують, що з міських бюджетів виділяли мінімальні кошти на свята. Так, більшість міст використовували ялинки й декорації минулих років. А, наприклад, у Миколаєві містяни самостійно прикрасили ялинку, у Львові ж ялинку подарував місцевий підприємець.

Не виділялися кошти з бюджету й у Києві. У столиці підтримали ініціативу ТОВ «Глобал-декор». Конструкцію ялинки, іграшки, енергоощадні гірлянди та генератор надав бізнес.

Частина ж міськрад зосередилися на створенні святкової атмосфери для дітей та придбанні подарунків. Зокрема 7,5 мільйона гривень виділили на подарунки у Полтаві, 2,7 мільйона — у Вінниці та 1,9 мільйона — в Ужгороді. 

Нагадаємо, у новорічну ніч по всій Україні діятиме комендантська година. Поліція буде затримувати порушників.

 

Євгенія Луценко