Нове життя старого міста: у Луцьку відновлять унікальні історичні пам’ятки

Луцьк – багатий історичними пам’ятками, але є чимало унікальних локацій, які потребують масштабної реконструкції. Яскравими прикладами є Вежа Чарторийських та підвали Монастиря Єзуїтів, які в місті переважно відомі істориками, але меншою мірою лучанам та гостям Луцька.

«Дані об’єкти є надзвичайно цікаві з точки зору історії нашого міста. Так, Вежа Чорторийських є свідченням того, що у нашому місті крім Верхнього замку, який сьогодні ми усі можемо бачити, існував й Окольний замок. Ця башта єдина, яка збереглася з восьми і особливо цінними є залишки муру Окольного замку з єдиною в Україні готичною кладкою», – зазначає начальник Управління туризму та промоції міста Луцької міської ради Катерина Теліпська.

Відновлення цих пам’яток стане можливим завдяки коштам ЄС в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Україна-Білорусь 2014 – 2020». Спільний проект Луцька та Любліна передбачає відбудову фрагменту Окольного замку, реставраційні роботи у підземеллі Монастиря Єзуїтів, відновлювальні роботи у вежі Чорторийських, де планують відкрити музей лицарства, архітектурні дослідження, проведення низки спільних польсько-українських заходів.

«Бюджет проекту є досить немалий. Його загальна сума 1,676 млн євро. З них, левова частка – це кошти, які будуть освоєні на відновлення пам’яток архітектури Луцька. Це1,034 тис. євро грантових коштів та 114 тис. євро внеску Луцької міської ради», – зазначив менеджер проекту  Олег Парфенюк.

Схожі заходи в рамках проекту реалізовуватимуться й у Любліні, що допоможе не тільки відновити історичні пам’ятки двох міст, а й покращити добросусідські відносини між прикордонними територіями України та Польщі.

«Цей проект буде не тільки інструментом відновлення ваших історичних пам’яток, а й також буде наступною нагодою до спільної роботи, для презентації Європейському Союзу, що ви, як Україна готові до вступу в ЄС, що ви вмієте ці кошти залучити, розрахувати та використати для блага ваших громадян», – заявив . Директор департаменту неінвестаційних проектів адміністрації міста Любліна Кшиштоф Лонтка.

Зазначимо, що проект триватиме два роки. Розпочалися відновлювальні роботи у серпні 2018 року, а завершити їх планують до липня 2020 року.