Екс- правоохоронець напідпитку перевозив бланки дозволів на зброю

У ніч  з 13 на 14 жовтня патрульні поліцейські Луцька помітили, що авто марки BMW порушило правила дорожнього руху на одній з вулиць міста.  Після зупинки вони виявили у водія ознаки алкогольного сп’яніння , – розповідає інспектор Групи моніторингу Управління патульної поліції Луцька Олександр Нікончук.

Водія повезли на освідування, але він відмовився проходити будь які алкотести. Згідно чинного законодавства на нього оформили протокол за 1 ст .130 КУпАП. Також він не пред’явив патрульним жодного документу на авто та посвідчення особи.

Порушником виявився колишній старший інспектор дозвільної системи СОГП Луцького відділу поліції Сергій Куприянчик.

Він чинив опір патрульним, через що правоохоронці заявили про кримінальне правопорушення згідно ст. 342 Кримінального Кодексу України.

Авто, на якому їхав Куприянчик зареєстроване на його дружину Лесю. Це також зафіксовано у декларації про доходи за 2014 рік, яку він подавав у 2015-му році, будучи ще працівником поліції.

Цікаво, що в авто Куприянчика виявили документи, схожі на дозволи на зброю. Саме такі документи він видавав, будучи на службі. Біля Купріянчика в авто сиділа жінка, яка після його затримання відмовлялася довгий час покидати авто порушника, та збирала наявні документи й інші речі, перекладала їх, а частину хотіла забрати із собою. Втім правоохоронці їй не дозволилили цього зробити, адже не було відомо чи речі дійсно їй належать.

Жінка відмовилась представитись поліцейським і не пред’являла також жодних документів на їх вимогу. Згодом у відділі поліції вона назвала себе. Це капітан поліції Ірина Осійчук. Згідно декларації за 2014 рік вона працювала дільничним інспектором Відділу дільничних інспекторів Луцького міськвідділу. Проте «Громадському.Волинь» стало відомо, що нині жінка працює у Головному управлінні Національної поліції України у Волинській області.

За підозрою наявності незаконни предметів або незаконного перебування їх у авто активіст «Самооборони Волині» Сергій Рижков викликав слідчо-оперативну групу. Втім, слідчі Луцького відділу поліції не приїхали на місце події, лише відібрали пояснення у заявника.

Наступного ж дня суд дав дозвіл про проведення обшуку автомобіля, за кермом якого був Куприянчик. З власних джерел ми дізналися, що в авто знайшли кількасот грамів бурштину, дозволи на зброю та печатки відомих організацій на Волині, зокрема, ГФ «Варта порядку».