«Нічна варта»: як ківерцівський поліцейський був п’яний за кермом та уник покарання

Перший заступник начальника Ківерцівського відділу поліції Дмитро Костюкевич був пійманий луцькими патрульними поліцейськими п’яним за кермом. Проте, суд виявив поблажливість до правоохоронця і обмежився лиш попередженням.

Увечері 25 лютого командир 3-ї роти Патрульної поліції міста Луцька Микола Твердяк уже завершував робочу зміну. Проте, він побачив, як авто зупинилося на зупинці громадського транспорту та стояло із ввімкнутою «аварійкою». Коли поліцейський підійшов до водія та попрохав пред’явити документи, то почув запах алкоголю й запідозрив водія у стані сп’яніння. Відповідно патрульний запропонував водію пройти тест на Drager. Водій не одразу погоджувався. Почав згадувати, що він є поліцейським та пройшов переатестацію. Запропонував Твердяку написати наугад кількість проміле. Спершу водій зізнався, що випив два бокали пива, потім три і заявив, що рухається додому. Врешті-решт порушник погодився пройти тест. Апарат показав 0,68 проміле, що є утричі більше від допустимої норми 0,2.

Порушником виявився перший заступник начальника Ківерцівського відділу поліції Дмитро Костюкевич. На нього був складений протокол за ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення – водіння транспортним засобом у нетверезому стані.

Протокол про адміністративне порушення був переданий до Луцького міськрайонного суду і розглядався 10 березня. Микола Твердяк каже, що очікував, коли покличуть до суду, аби показати судді відео із місця події, щоб сприяти справедливому і законному рішенню. Патрульний заявив, що кілька разів ходив до суду й запитував, коли розглядатиметься справа щодо порушника Костюкевича, але його запевняли, що ще не розглядалася. Одного разу так у суді він побачив осіб, які були у салоні авто Костюкевича, коли його піймали на порушенні. Вони ж і були свідками під час проходження ним алкотесту. Втім Твердяка у суді запевнили, що справа Костюкевича не розглядалася й не розглядатиметься цього дня. Уже згодом, він дізнався, що суд розглянув складений ним протокол, лише без його участі.

Згідно рішення, яке прийняв суддя Олег Ющук дізнаємося, що поліцейський Костюкевич вживав не пиво, а ліки, які йому приписав лікар. А саме корвалол, барбовал та фітосет. Мовляв, правоохоронець нервував перед проходженням співбесіди на переатестації і лікар прописав йому пити ці медикаменти. Проте, з відкритих джерел дізнаємося, що Костюкевич проходив співбесіду ще 18 лютого і вже максимум 23-го лютого знав, що пройшов переатестацію. Окрім цього патрульному поліцейському він розповів, що вживав пиво, а про ліки нічого й не згадав.

Також із відео патрульних дізнаємося про ще один не збіг показів порушника. Патульному він заявив, що, нібито, їде додому. У суді ж він розповів, що віз своїх друзів у Луцьк на вирішення якоїсь термінової справи.

Врешті-решт, суддя Олег Ющук вирішив, що порушення ківерцівським поліцейським було вчинене, але, на його думку, було малозначимим. Тому постановив покарати порушника лише попередженням.

«Громадське.Волинь» спробувало отримати пояснення у самого Дмитра Костюкевича щодо різності його свідчень у розмові з патрульним та у суді, проте він відмовився будь-що коментувати.

Черговий лікар Волинського обласного наркодиспансеру Сергій Дудка натомість пояснює нам, що аби перевищити допустиму норму 0,2 проміле необхідно випити ледь не весь флакон корвалолу. Проте, подібні ліки лікарі не виписують у таких дозах, а всього лише у краплях. Саме через це у державі і визначили, що особі допускається наявність спирту в організмі за нормою 0,2 проміле, а її перевищення вказує на вживання чогось міцнішого.