«Нічна варта» № 36

Бурхлива і нелегка ніч спіткала патрульних поліцейських разом зі знімальною групою «Нічної варти». Бійки з елементами расизму, розбиті шибки, п’яні втікачі за кермом. Все це дивіться у 36-му випуску нашої телепередачі про роботу патрульних поліцейських Луцька.

Епізод № 1: Слухняний водій маршрутки. Патрульні поліцейські Сергій Цигульов та Андрій Мельничук помітили порушення з боку водія маршрутного таксі. Він не зупинився на забороняючий знак світлофора і перетнув перехрестя на червоне світло. Коли водія спинили, той попросив, аби його правопорушення оформили після здачі зміни. Мовляв, пасажирам доведеться чекати. Патрульні пішли на поступки водію. Домовилися, що опісля вони приїдуть до гаражів маршруток і там оформлять протокол на водія. Так і дійсно трапилося. Водій маршрутки вийшов і справно надав усі документи для офомлення постанови про правопорушення.

Епізод № 2: Піші патрулі: нацгвардія та поліція. Напевно, не один раз лучани спостерігали на центральних вулицях міста чоловіків у зеленій формі спільно із патрульними поліцейськими та правоохоронців ще у старій формі «міліція». Це саме піші патрулі, які заступають на вечірню зміну в густонаселених районах міста: службовці Національної гвардії України, Управління патрульної поліції та Луцького відділу поліції. Вони мають передбачений квадрат обходу і зачасту реагують на порушення громадського порядку. Про це більше розповів інспектор УПП Віталій Майор.

Епізод № 3: П’яний та агресивний клієнти. Саме піший патруль наткнувся на п’яного чоловіка, який вибігав із закладу харчування. Він розбив бокал з-під пива закладу харчування, який відвідував, на вулиці, потім втікав від патрульних. Зрештою був затриманий за появу в п’яному вигляді і порушення громадського спокою. Коли правоохоронці зайшли до закладу, аби поцікавитися щодо пошкодження їх майна, виявили, що заклад уже мав півгодини як бути зачиненим. Працівники закладу пояснили, що один клієнт не бажає покидати приміщення цієї піцерії, через що вони не можуть закритися. Коли всі поліцейські завітали усередину, то клієнт почав дуже агресивно реагувати й кричати. Поліцейські все ж вивели злісного клієнта з закладу і зробили попередження.

Епізод № 4: Беркут і «хачапурі». Приїздимо до іншого закладу харчування. Невідомий чоловік кричить, ще двоє лежать на землі. Перший почав заявляти, що його побили, особи іншої національності. Окрім цього навзвався Володимиром Ярмолюком, колишнім працівником спецпідрозділу «Беркут». Чоловік, на якого він вказував, представився бійцем батальйону «Колос» на псевдо Сатана. Останній повідомив, що відбувалася масова бійка, в якій було більше ніж три учасника, яких ми вже бачили після прибуття. Він побіг розбороняти бійку, а в результаті виявився ще й винним. Із ситуацією розбиралися активісти «Самооборони Волині». Екс-беркутівець та його друзі почали називати бійця «Колоса» темношкірим, не нашої національності та «хачапурі». Врешті усіх учасників події забрали до міського відділу поліції, аби розібратися у ситуації.

Епізод № 5: П’яні втікачі на авто. Поліцейські та самооборонівці отримали дані, що на вулиці Вороніхіна відбувається бійка із застосуванням бит та ножів. Ці відомості не підтвердилися. Втім, були дані, що учасники бійки могли втекти на авто з номерами іноземної реєстрації. Врешті, авто вдалося знайти, проте зупинили його лише після довгої погоні і в іншому кінці міста. Водія освідували і, як виявилося, він був п’яним. Натомість інших пасажирів ідентифікували. І в разі повідомлення іншої сторони бійки, вони будуть опитані і притягнені до відповідальності, – повідомив інспектор групи моніторингу УПП Олександр Мартинюк.

Епізод № 6: Розбиті вітрини. Приїздимо до торгового центру «Гранд Волинь». Бачимо побите авто марки Mercedes та таку ж побиту вітрину одного з магазинів центру. Як стало згодом відомо, дівчина керувала цим авто і в’їхала у вітрину. Перед тим, вона пошкодила ще два легкових авта інших осіб. З місця пригоди вона втекла. Коли приїхали патрульні поліцейські і розбиралися у ситуації, невідомі особи здерли номерні знаки автівки. Щоправда, це не допомогло порушникам ніяк. Авто ідентифікували.

Як писало видання «Таблоїд Волині» з посиланням на власні джрела, за кермом була жителька села Прилуцьке, модель Надія Гавура. На місце прибула її матір, на яку й зареєстроване авто. ДТП оформили та зібрали пояснення свідків.