«Нічна варта» № 31.Спецвипуск
За 30 випусків «Нічної варти» ми з вами неодноразово спостерігали, як патрульні поліцейські затримували порушників. Та, що з ними відбулося далі і, чи понесли вони покарання? Саме це ми дослідили у спеціальному 31-му випуску нашої телепередачі.
Найцікавіші порушники – це службовці бюджетних установ та органів місцевого самоврядування. Це люди, які мали б бути зразком для інших громадян. Часто ці люди є гарантами виконання Закону, втім життя показує, що й вони не слідують усім правилам.
Тож, в нашому об’єктиві – огляд порушень за участі саме тих людей, які попри працю за бюджетні кошти та охорону наших з вами прав, їх же і порушували.
Епізод № 1
26 березня 2016 року Луцькі патрульні піймали п’яним за кермом співробітника Управління Служби Безпеки України у Волинській області.
Близько 8 ранку патрульні помітили авто, яке не ввімкнуло знаку повороту під час маневру. Правоохоронці мали підозру, що водій перебуває у стані алкогольного сп’яніння. Коли водію запропонували пройти на місці тест на Drager, він відмовився, проте пройшов освідування у наркодиспансері. Виявилося, що стан його алкогольного сп’яніння сягав 1,71 проміле, що у майже вісім разів більше від допустимої норми 0,2.
Згодом виявилося, що водій – співробітник Управління Служби безпеки України у Волинській області Репницький Андрій Володимирович. Він пред’явив посвідчення патрульним поліцейським. Уже, коли на нього оформляли постанову рядові патрульної поліції Богдан Присяжнюк та Роман Кунцик, на місце події приїхала особа чоловічої статі у формі службовця СБУ. На вимогу журналістів представитися, особа лише ідентифікувала свій статус як «помічник оперативного чергового», а ім’я своє назвати не хотіла. Додамо, що особа, згідно погонів на формі, є підполковником СБУ.
Патрульні склали постанову за ст. 130 та ч. 2 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У відповіді на наш запит Управління Служби безпеки повідомило, що Андрій Репницький подав детальний письмовий рапорт щодо інциденту. Йому було оголошено сувору догану.
Згідно реєстру судових рішень 19 квітня набуло сили рішення судді Луцького міськрайонного суду Олега Ющука, згідно з яким службовця було притягнено до адмінвідповідальності і накладено штраф у розмірі 3400 гривень.
Епізод № 2
У ніч з 14 на 15 квітня 2016 року луцькі патрульні поліцейські під час об’їзду квадрату виявили у кюветі авто марки Toyota. Коли вони підійшли до водія, то за зовнішніми ознаками виявили, що він перебував у стані алкогольного сп’яніння.
Спершу водій не хотів сприяти поліцейським та відмовлявся давати документи. Водій викликав адвоката. Він відмовився проходити тест на апараті Drager, а також їхати у наркодиспансер. Та за зовнішніми ознаками патрульним було зрозуміло, що водій вживав алкоголь. На водія був складений протокол за ст. 130 Кодексу України про адмінправопорушення, адже відмова від проходження тесту означає автоматичне визнання стану алкогольного сп’яніння.
З джерел «Громадського.Волинь» вдалося дізнатися, що водієм був Нестерук Віктор Миколайович. Особа виявилася головним державним інспектором митного поста «Ізов» Волинської митниці Державної фіскальної служби України. За даними реєстру МВС України у пійманого митника немає у власності жодного авто. Чиїм транспортом він керував, невідомо.
31 травня вступила у дію постанова судді Луцького міськрайонного суду В’ячеслава Покидюка, який вирішив закрити адміністративну справу щодо митника в зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення. У відповіді на наш запит на Волинській митниці повідомили, що Віктор Нестерук не притягався на місці роботи до жодних видів відповідальності. Очевидно, оскільки не було рішення щодо вчиненого Нестеруком ДТП, то й службовця не притягували до дисциплінарної відповідальності.
Епізод № 3
Вранці 26 березня 2016 року патрульні затримали п’яним за кермом чоловіка, який їхав без номерів на задній частині авто та здійснював поворот із ввімкненою «аварійкою». Спершу виявили, що авто марки Opel Vectra має підтавні номери. Згідно номера реєстрації мало би бути авто марки BMW. Водій не хотів пред’являти жодних документів на вимогу патрульних, також заявляв, що ніде не працює.
Після поверхневого огляду були виявлені документи, згідно яких водій Ковальчук Олександр Володимирович виявився старшим інспектором батальйону «Світязь» Головного Управління поліції у Волинській області. Порушник відмовився проходити алкотести, а на місце була викликана слідчо-оперативна група. У Головному управлінні поліції в області повідомили, що було прозпочате службове розслідування, в результаті якого службовця повинні були звільнити. Проте Олександр Ковальчук сам написав рапорт на звільнення.
Окрім цього згідно рішення судді Луцького міськрайонного суду Ігоря Ясельського на інспектора був накладений штраф у розмірі 3400 гривень за керування авто у стані сп’яніння та 275 гривень судового збору.
Епізод № 4
Працівники Луцького відділу поліції стріляли у дворі житлового будинку в стані алкогольного сп’яніння, – про це заявляли патрульні поліцейські, а також жителі будинку, де були чутні постріли. Інцидент був зафіксований у ніч з 16 на 17 квітня 2016 року на вулиці Станіславського в місті Луцьку.
Як виявилося, двоє затриманих осіб розпивали спиртні напої у дворі житлового будинку. Згодом було чути постріли. Командир 4-ї роти Патрульної поліції Луцька, а нині командир батальйону, Дмитро Мокич заявив, що винуватці події спершу казали, що використовували петарди. Уже після поверхненвого огляду осіб, у одного з них, виявили зареєстрований пістолет травматичної дії. Були виявлені гільзи із використаних набоїв.
Обидва чоловіки виявилися працівниками Луцького відділу поліції. Це оперуповноважений Наталіч Олег Вікторович та Мерзлов Володимир Володимирович. Посада останнього невідома.
Патрульні заявляли, що слідчо-оперативна група, яка виїхала на місце інциденту не бажала працювати та оформляти затриманих осіб. Більше того, експерт цієї групи вживав лайку та образливі слова до однієї із працівниць патрульної служби. Лише після дзвінка до начальника Луцького відділу поліції Олега Кічука, який згодом прибув на місце події, слідчо-оперативна група почала працювати.
Затримані відмовилися пройти тест на апараті Drager та освідування у наркодиспансері, втім лікарі за зовнішніми ознаками оцінили їх стан як легке сп’яніння.
Журналісти видання Волинське агенство розслідувань подали запит до Луцького відділу поліції щодо дій їх працівників. Там повідомили спершу, що було розпочате службове розслідування. А згодом поінформували, що за результатами розгляду матеріалів справи її закрили за відсутністю складу злочину.
Епізод № 5
Знайомимо вас із новими обличчями Патрульної полції Луцька. Це – Олег Ігнатьєв. 12 років тому він уже був міліціонером. Розпочинав із патрульно-посотової служби і завершив роботою у відділі дізнання. Згодом покинв роботу правоохоронця, пішов у приватну справу. Але, після нового набору в поліцію, вирішив повернутися на варту громадського порядку. Дивіться більше у свідому випуску «Нічної варти».
ПІДТРИМАЙТЕ ПРОЕКТ «НІЧНА ВАРТА»