«Нічна варта» № 25

25-й випуск «Нічної варти» підготували журналісти «Громадського.Волинь». Вчергове ми покажемо нові і нестандартні ситуації, з якими стикаються патрульні, і відкриємо нове обличчя луцьких патрулів.

Крадіжка квартири, сварки вночі у дворі будинку, чоловік присмерті і ДТП через хуліганство, – такою була ніч нашого спільного патрулювання із поліцейськими.

Історія діда Льоні, саме так називають його сусіди, чи не найтрагічніша з усіх, з якими доводилося стикатися. Чоловік два роки був лежачим після інсульту. Його відвідувало лише три людини: син, хлопець-сусід Руслан та невідомий адвокат. Саме сусід викликав поліцію, адже чоловік уже перебував у передсмертному стані. Коли патрульні зайшли до приміщення, то виявили лежачу людину старого віку, яка не реагувала ні на які подразники й не відповідала. Тільки дихала.

Сусід Руслан розповів, що син діда відвідує його раз в тиждень і залишає поруч біля батька на ліжку їжу. Проте, коли ми прибули на місце, то було очевидно, що чоловік уже не міг робити нічого сам. Руслан каже, що намагався допомогти йому, чим міг. Проте чоловік потребував постійного догляду, який йому ніхто не надавав. Нам відомо, що через десять днів після цього виклику, чоловік помер.

Також, коли приїхали патрульні у квартиру ввірвався невідомий чоловік, який поводився агресивно щодо поліцейських і був затриманий. У квартиру до безпомічного чоловіка викликали швидку, але лікарі його не госпіталізовували. Також патрульні викликали й слідчо-оперативну групу, адже затриманий адвокат перебував у квартирі діда й невідомо що там робив. Проте слідчі так і не приїхали на місце.

Поруч, у дворі будинку, де перебував дядя Льоня серед ночі почали сваритися сусіди. Вони вирішили залучити патрульних, аби ті розібралися, хто має рацію. Одна група сусідів серед ночі майструвала, нібито дитячий майданчик, під музику і з ознаками алкогольного сп’яніння. Інша група покликала правоохоронців розібратися і переконати осіб не вчиняти жодних дій, адже їх у дворі не погоджували. Після профілактичної бесіди сусіди розійшлися.

Чи не вперше ми спостерігали, як поліцейські заходили у квартиру та шукали зловмисників, які обікрали житло. Після огляду приміщення, порушники не були виявлені, але залишили після себе багато слідів.

ДТП через хуліганство невідомих осіб. Хтось викинув на центр проспекту Відродження бетонну плиту. Водій не побачив перепони та пошкодив собі авто й колесо. Позаду їхало ще одне авто і відбулося зіткнення.

Дивіться більше у відео. А також знайомтеся із новим обличчям патрульних, інспектром відділу моніторингу Патрульної поліції Луцька Андрієм Раковцем.

ПІДТРИМАЙТЕ ПРОЕКТ «НІЧНА ВАРТА»