Невакцинованих медиків, комунальників і місцевих посадовців із 31 січня будуть відстороняти від роботи

Невакцинованих медиків, комунальників і місцевих посадовців із 31 січня будуть відстороняти від роботи

Із 31 січня медиків, комунальників і місцевих посадовців відсторонятимуть від роботи, якщо вони не отримали принаймні перше щеплення проти коронавірусу.

Як повідомляє hromadske відсьогодні набуває відповідний наказ МОЗ № 2664, що розширює перелік професій, представники яких обов’язково мають вакцинуватися проти коронавірусу.

Якщо медики, комунальники та працівники органів місцевого самоврядування не зробили принаймні перше щеплення, їх відсторонять від роботи без збереження зарплати.

До переліку обов’язкової вакцинації вже потрапили працівники установ, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів, організацій критичної інфраструктури, закладів освіти тощо.

Що робити, якщо відсторонили від роботи?

Відсторонення триватиме до моменту усунення його причини. Тобто повернутися до виконання своїх професійних обов’язків можна буде вже після щеплення першою дозою вакцини проти COVID-19.

Виконувач обов’язків голови Державної служби з питань праці Ігор Дегнера розповів, що роботодавець не має права звільняти працівника, який відмовився чи ухиляється від обов’язкового профілактичного щеплення. Якщо таке стається, працівник має право поскаржитись до Держслужби з питань праці.

Водночас працедавець має право відсторонити працівника без збереження зарплати, якщо той відмовляється або ухиляється від вакцинації ㅡ це зазначено у ст. 12 закону «Про захист населення від інфекційних хвороб».

До 8 листопада роботодавці мають попередити працівників про можливі наслідки, якщо не буде зроблене профілактичне щеплення.

Кого не зможуть відсторонити?

Працівники, які мають протипоказання до щеплення, не можуть бути відсторонені від роботи, якщо не зроблять його. Водночас працедавці мають законне право вимагати таку довідку від співробітника: там не буде вказуватися конкретний діагноз людини, тож не буде розголошення приватної інформації.

Якщо протипоказання до вакцинації в людини тимчасове, довідка матиме обмежений термін дії ㅡ від трьох місяців або більше. Водночас у МОЗ наголошували: якщо є протипоказання до щеплення одним препаратом, то можна вакцинуватися іншими.

Також працедавці не зможуть відсторонити від роботи людей, які отримали тільки першу дозу вакцини, оскільки у цій ситуації не йдеться про ухилення чи відмову від вакцинації.

Окрім того, люди, що перехворіли на COVID-19, можуть згенерувати сертифікат у «Дії». Він буде дійсний 90 днів.

Коронавірус в Україні

З початку пандемії коронавірусу в Україні зафіксували вже 4,23 мільйона випадків захворювання, з них 100 203 людини померли від ускладнень.

Останні три тижні у країні зростає захворюваність на коронавірус. Так, 28 січня зафіксували рекордну кількість випадків інфікування — понад 37 тисяч. Також у нас триває кампанія з вакцинації. Уже 15,3 мільйона людей отримали принаймні одну дозу, а обидві — 14,6 мільйона. Ще 339 тисяч людей зробили бустерне щеплення.

 

Євгенія Луценко, Юлія Костюкова