Не зраджуючи традиціям: волинський інститут післядипломної педосвіти і далі дробить закупівлі

Не зраджуючи традиціям: волинський інститут післядипломної педосвіти і далі дробить закупівлі

Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти вкотре нехтує правилами проведення публічних закупівель. Центр журналістських розслідувань «Сила правди» вже розповідав про те, як ВІППО незаконно «дробив» свої закупівлі, купуючи навчальні засоби в рамках реформи Нової української школи. Нині ж стало відомо, що і ремонтують свій інститут освітяни за старими схемами.

Активісти «Центру громадського моніторингу та досліджень» подали скарги через ряд тендерів, здійснених установою. Серед них закупівлі на проведення поточних ремонтів в інституті.

Ремонт в інституті поділили на чотири закупівлі

Наприкінці минулого року освітяни провели аж чотири так звані ремонтні закупівлі. Все в один день і за одним CPV-кодом. Як стверджують експерти, закупівля мала б бути одна і проводити її слід було за іншою процедурою.

Загальна вартість укладених договорів становить 356 822,45 грн. та перевищує встановлені у Законі пороги для проведення процедур закупівель. Зважаючи на вищенаведене, вважаємо, що замовник, ймовірно, здійснив розподіл предмету закупівлі з метою уникнення процедури відкритих торгів, шляхом укладення прямих договорів, – йдеться у скарзі громадської організації «Центр громадського моніторингу та досліджень», яка вже три роки моніторить державні закупівлі в Україні.

Після оскарження Державна аудиторська служба у Волинській області провела перевірку і виявила порушення. Зокрема у тому, що «Замовником здійснено закупівлю послуги з поточного ремонту входу у ВІППО очікуваною вартістю 62 768,84 грн., яка не передбачена річним планом (додатком до річного плану закупівель) Замовника на 2018 рік, чим порушено вимоги частин першої статті 4 Закону».

У своїй відповіді інститут пояснює, що керувався дуже простою логікою – якщо ремонт потрібен у різних приміщеннях будівлі, то на кожне має бути своя закупівля. Попри те, що всі приміщення знаходяться в одній будівлі на вулиці Винниченка, 31.

Будівля в нас одна, але це три технічні паспорти. Коли подавали звіт, ремонти планували на певну суму, але розбили все, бо за будівельними стандартами це окремі об’єкти. Це гуртожиток, це старий корпус і ще один корпус, – пояснює керівниця відділу інформаційного забезпечення освіти ВІППО Наталія Рубльова.

Проте у річному плані інституту все ж була передбачена одна закупівля з назвою «Будівельні роботи та поточний ремонт» на 360 000 грн, а не чотири дрібніші. Але замість проведення відкритого конкурсу на ремонт приміщення, інститут уклав 4 договори на ремонти окремих частин:  сходів і пандусу, актової зали, гуртожитку та учбово-лабораторного корпусу.

Ми вже писали про те, як інститут «роздробив» закупівлю мультимедійних освітніх комплексів, при цьому придбавши все у підставних підприємців, за якими стояла київська фірма. Цього разу зв’язок простежується не всюди.

Кілька імен лишаються незмінними

Ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти – Петро Степанович Олешко. Він же головний отаман міжнародної громадської організації «Козацтво запорозьке» на волинському окрузі та керівник і співзасновник волонтерського центру «Серце патріота».

Серед співзасновників цього центру і Сергій Балицький – депутат Луцької міської ради та власник компанії «Вишків-Брук». Саме з цією фірмою уклали договір на ремонт сходів і облаштування пандусу у ВІППО за 74 тисячі гривень. Ще один договір на поточний ремонт входу до інституту за 62 тисячі в той же день уклали з Сергієм Балицьким уже як з підприємцем.

Вхід у ВІППО, який ремонтував Сергій Балицький як підприємець
Сходи і пандус, який встановлювала фірма Сергія Балицького «Вишків-Брук»

Нагадаємо, що фірма «Вишків-Брук» фігурує у кримінальній справі  про розтрату державних коштів після ремонту тротуарів у Луцьку та Ковелі. Наразі триває економічна експертиза.

Третій договір на 148 тисяч гривень, уже на поточний ремонт одного з корпусів, уклали з підприємством «Євродек-М». Згідно з документацією, фірмі дісталось встановлення нових вікон та дверей.

Четверта ремонтна закупівля на 71 тисячу дісталась луцькому підприємцю Олександру Скирському. За даними системи Clarity Project, підприємець за шість років діяльності встиг виграти у 24 закупівлях на більш ніж три мільйони гривень.

Поміж тим, саме йому дістались і нові ремонтні тендери ВІППО, які інститут провів впродовж весни і літа 2019-го року. Освітяни двічі купували ремонтні роботи. Перший раз ремонтували ціле приміщення за 107 156 грн., другий – його частину за 92 465 грн.

Згідно з угодою, укладеною в рамках першої закупівлі, в приміщенні, Скирський має замінити підлогу, встановити душові, умивальники, унітази і так далі. А от що має ремонтувати підрядник ще за майже сто тисяч, незрозуміло. В угоді немає жодних уточнень чи пояснень, а в описі самої закупівлі вказали лише місце виконання робіт і строки.

Тільки в кінці вересня цього року ВІППО чи не вперше провів ремонтну закупівлю сумою на 719 000 грн. без будь-якого поділу. До кінця року підприємство «Рем Буд» має відремонтувати покрівлю учбово-лабораторного корпусу інституту.

Марія СМИК

Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проекту підтриманого National Endowment for Democracy