Не встигла через карантин: ексдепутатку оштрафували за невчасно подану декларацію

Не встигла через карантин: ексдепутатку оштрафували за невчасно подану декларацію

Фото «Волинь Нова».

Колишню депутатку Волинської обласної ради від «Батьківщини» та ексдиректорку санаторію «Пролісок» Валентину Касарду оштрафували за несвоєчасне подання декларації.

За інформацією “Сили правди” відповідне рішення ще 18-го березня 2021-го року прийняла суддя Луцького міськрайонного суду Світлана Рудська.

Валентина Касарда — ексдиректорка санаторію «Пролісок» на Ківерцівщині та депутатка Волиньради двох скликань (з 2010-го по 2020-ий рік). Порушила ексчиновниця Закон «Про запобігання корупції». Свою декларацію за 2019-ий рік Валентина Касарда мала б подати до 1 червня 2020-го, проте зробила це майже на три тижні пізніше — 19 червня.

Свою провину ексдепутатка не визнала і пояснила — запізнилася з декларацією через коронавірус. Мовляв, через карантин і погіршення здоров’я була змушена поїхати у рідне село Грем’яче на Ківерцівщині.

«В період травня-серпня 2020 року Валентина Касарда декілька разів зверталась до лікарів Цуманської ЦРЛ № 2 з приводу загострення хвороб та допомога надавалася по місцю проживанню… Отже, декларація була подана з пропущенням строку, який встановлений законом з причин, що від неї не залежали, а саме внаслідок введення карантинних заходів з метою, запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», — йдеться у постанові суду.

До слова, Валентина Касарда на засідання у справі не з’являлась, тож у суді прийняли постанову про примусовий привід. Врешті інтереси ексдепутатки перед Фемідою представляв адвокат. Валентину Касарду визнали винною і оштрафували на 850 гривень. Також жінку зобов’язали сплатити судовий збір розміром 420 гривень.

До слова, Касарда подала декларацію вже і за 2020-ий — останній рік свого депутатства. В декларації серед нерухомості одна квартира у Києві (45,2 квадратних метрів), дві у Луцьку (53,6 та 68,8 квадратних метрів), два житлові будинки у селі Грем’яче (94,7 та 48,6 квадратних метрів) і сім земельних ділянок там же (площа у сумі — 42 722 квадратні метри). Їздить Валентина Касарда автівкою «Фіат» 2007-го року випуску, придбаною за 75 000 гривень. А з доходів колишня депутатка декларує тільки пенсію розміром 88 000 гривень за рік.

Згідно з ресурсом «YouControl», з березня 2021-го року Валентина Касарда займається підприємницькою діяльністю, а саме надає послуги харчування. Також у червні цього року вона перемогла в аукціоні і тепер орендуватиме приміщення у кафе «Журавка» в Цумані всього за 721 гривню на місяць.

Марія Смик