НАЗК перевірило декларацію нардепа Івахіва

НАЗК перевірило декларацію нардепа Івахіва

Національне агентство з питань запобігання корупції завершило перевірку електронної декларації народного депутата з Волині Степана Івахіва за 2020 рік. Декларація нардепа була однією з тих, яку майже два роки тому автоматизована система НАЗК визнала ризиковою, – він міг не задекларувати певні доходи або майно.

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» дізнався результати перевірки у НАЗК.

З 2018 року НАЗК почало застосовувати електронну перевірку декларацій. Для цього створили комп’ютерну систему логічного та арифметичного контролю (ЛАК). Вона співставляє дані в деклараціях за різні періоди і визначає чи присутні ризики, пов’язані з незаконними доходами або незадекларованим майном. У результаті система формує рейтинг декларацій – від тих, що містять найбільше ризиків, до тих, у яких відсутні неточності.

Влітку 2021 року декларація народного депутата Степана Івахіва за 2020-й потрапила в п’ятірку тих, які система ЛАК визнала найризиковішими, обійшовши при цьому навіть декларацію п’ятого президента України Петра Порошенка (9-й в рейтингу ризиковості).

Відтак НАЗК повідомило про початок повної перевірки декларацій 63 осіб.

Оскільки публічних повідомлень про завершення перевірки декларації Степана Івахіва, або ж про складені протоколи чи розпочаті кримінальні провадження не було, Центр журналістських розслідувань «Сила правди» поцікавився її результатами. У НАЗК відповіли, що жодних порушень чи ознак незаконного збагачення не виявили.

«Повідомляємо, що за результатами проведення повної перевірки щорічної декларації за 2020 рік, поданої народним депутатом України Степаном Івахівим, ознак правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 3662 Кримінального кодексу України, не виявлено.

Точність оцінки задекларованих активів суб’єкта декларування відповідає даним, отриманим з наявних джерел. Наявність конфлікту інтересів зарезультатами перевірки декларації не встановлено. Також не встановлено ознак незаконного збагачення та ознак необґрунтованості активів», – йдеться у відповіді від НАЗК.

До слова, Степан Івахів був обраний народним депутатом у 2019 році в одномандатному виборчому окрузі №21 (центр – м. Ковель) від партії «За майбутнє». Нардепом він є уже третє скликання поспіль — з 2012 року. Також, Івахів є співвласником групи компаній «Континіум» і за підсумками воєнного 2022 року входить до сотні найбагатших людей України за версією «Forbes Україна».

Нагадаємо, раніше «Сила правди» розповідала, що жоден з народних депутатів з Волині не подав добровільно декларацію ані за 2021-ий, ані за 2022 рік. А наприкінці 2022 року Івахіва позбавили заробітної плати у Верховній Раді через прогули.

 

Юлія Галецька