НАЗК не перевірятиме статки Кватирка через рішення Конституційного Суду

НАЗК не перевірятиме статки Кватирка через рішення Конституційного Суду

Національне агентство з питань запобігання корупції повернуло заяву Центру журналістських розслідувань «Сила правди» щодо незадекларованого майна головного лісівника Волині Олександра Кватирка. Це сталося після того як 27 жовтня Конституційний Суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачала покарання за недостовірне декларування. Про це повідомляє “Сила правди”.

У жовтні до НАЗК надійшло дві заяви щодо незадекларованого майна начальника ВОУЛМГ. Окрім «Сили правди» перевірити статки Олeксандра Кватирка просив юрист проєкту «Свої люди» (Bihus.Info) Віталій Гусак. Обидві заяви залишились без розгляду.

З липня по вересень 2020 року журналісти «Сили правди» систематично фіксували на родинному обійсті начальника управління лісового і мисливського господарства Олександра Кватирка автомобілі, яких немає в деклараціях чиновника. Зокрема, «Volkswagen Multivan», «BMW X1», «Skoda Superb». Останні дві мають особливий державний номерний знак 7000 з ініціалами глави сімейства та його сина. На «Skoda Superb» Олександр Кватирко їздить на роботу і навіть паркується під управлінням.

Окрім автопарку посадовець роками декларує об’єкт незавершеного будівництва. Насправді, сім’я Кватирків вже кілька років як оселилась в цьому не схожому на довгобуд маєтку і навіть «приватизувала» сільську вулицю, на якій він знаходиться. За це на посадовців сільради поліція періодично складає протоколи.

До 27 жовтня в разі декларування чиновником недостовірних відомостей на суму понад 549 тис. 250 грн. його могли притягнути до кримінальної відповідальності за ст. 366-1 ККУ, що передбачала штраф від 42 тис. 500 грн. до 51 тис. грн., громадські роботи на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, у червні цього року Президент Володимир Зеленський з нагоди Дня Конституції присвоїв Олександрові Кватирку звання «Заслужений лісівник України».

 

 

Оксана Петрук