Нардепа з Луцька судитимуть через незадекларовані видатки на передвиборчу кампанію

Нардепа з Луцька судитимуть через незадекларовані видатки на передвиборчу кампанію

Народний депутат групи «За майбутнє» Ігор Палиця не вказав у декларації за 2019 рік видатки, пов’язані з проведенням кампанії до парламентських виборів у 2019 році.

За інформацією “Сили правди” про це йдеться у висновках Національного агентства з питань запобігання корупції, повідомляє «Слово і діло».

У документі вказується, що нардеп Палиця не зазначив відомості про видатки під час передвиборчої кампанії на парламентських виборах у 2019 році. Йдеться про оплату за розміщення інформаційних матеріалів вартістю 125 тисяч гривень; ефірний час на телеканалі «Аверс» у сумі 1,2 млн грн (415 285 грн – 4 липня 2019 року, 419 910 грн – 9 липня і 369 360 грн – 17 липня) та розміщення реклами на засобах зовнішньої реклами вартістю 201 400 грн. Загалом Палиця не задекларував видатків на суму понад 1,53 млн грн.

Сам політик пояснив, що вніс на власний рахунок 2 млн грн з його готівкових коштів. Ці гроші Палиця запланував використати на фінансування передвиборчих агітаційних заходів. Проте, на думку НАЗК, ці пояснення не спростовують недостовірних відомостей.

«Недостовірні відомості, зазначені у декларації, відрізняються від достовірних на суму 1 531 983 грн, що перевищує 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації. У діях суб’єкта декларування встановлено ознаки правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення», – наголошують у відомстві.

У разі визнання Палиці в суді винним йому загрожує штраф від 17 до 42,5 тисяч грн.

Також депутат не вказав у декларації за 2019 рік 2,102 млн грн доходу від продажу нерухомого майна, яке у нього купила кіпрська компанія Amersfoot LTD. Водночас він вказав цей дохід у повідомленні про зміну майнового стану.

Крім того, Палиця не задекларував 187 569 грн заробітної плати, яку одержав у Волинській обласній раді. Однак політик повідомив Нацагентству, що фактично цю зарплатню не одержував, оскільки відмовився від неї на підставі власної заяви. НАЗК врахувало такі пояснення, проте вони не спростовують інформацію.

Наразі відомо, що протокол про адміністративне правопорушення Палиці передали до Печерського районного суду Києва. Перше засідання у справі заплановано на 9 грудня.

Нагадаємо, раніше «Сила правди» аналізувала у скільки Ігорю Палиці та іншим кандидатам офіційно обійшлася виборча кампанія до Верховної Ради у 2019 році.

Також на початку цього року Офіс Генерального прокурора відкрив кримінальне провадження щодо ймовірної легалізації (відмивання) незаконно отриманих доходів нардепом Ігорем Палицею. Справу розслідує ДБР.

При цьому у декларації Ігоря Палиці за 2020-го рік так і не з’явилось майно та бізнес, які належить його родині, зокрема, і колишній дружині. Хоча в інтерв’ю «Українській правді» нардеп обіцяв задекларувати їх. Цього року стало відомо, що родина Палиці скупила майже 2 гектари землі на острові під Києвом.

Також нещодавно «Сила правди» аналізувала ефективність роботи Ігоря Палиці у Верховній Раді за два роки каденції.

 

 

 

 

 

Центр журналістських розслідувань “Сила правди”