Наприкінці жовтня в Україні очікується початок піку захворюваності на COVID-19 — МОЗ

Наприкінці жовтня в Україні очікується початок піку захворюваності на COVID-19 — МОЗ

Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що наразі в Україні відбувається зростання захворюваності на COVID-19, з кінця жовтня до середини листопада очікується пік захворюваності.

Як повідомляє hromadske про це головний санлікар Ігор Кузін розповів на брифінгу 18 жовтня.

За його словами, саме наприкінці жовтня до середини листопада очікуються найбільші навантаження на медичну систему.

«Поступовий спад [очікується] до кінця року та у першому кварталі 2022-го. Зараз початок активної хвилі, зростання захворюваності», — сказав Кузін.

Він рекомендував вакцинуватися, щоб зменшити навантаження на медичну систему. За словами санлікаря, наразі в Україні є 14 мільйонів доз вакцин трьох виробників: Pfizer (Comirnaty), Sinovac (CoronaVac) та AstraZeneca.

Ситуація з коронавірусом

Наразі у нас «надзвичайно стрімке» поширення коронавірусного захворювання, каже Кузін. За минулий тиждень виявили 105 тисяч нових випадків, що на 11% більше, ніж тиждень раніше.

За тиждень померли 2 300 людей — на 22% більше, ніж тижнем раніше. Наразі 57% ліжок для хворих на COVID-19 зайняті. Також зайняті 64,5% ліжок із киснем.

Штам «Дельта», звітує Кузін, вже зафіксували у кожному регіоні. Загалом рівень захворюваності перевищений у більшості областей. Наразі ХерсонськаЗапорізька, Одеська, Донецька та Дніпропетровська області потрапили у «червону» зону.

За словами санлікаря, найближчим часом жорсткий карантин можуть запровадити в інших областях, у яких — не уточнює. За даними МОЗ, показники 14 областей відповідають «помаранчевому» рівню, який сигналізує про погіршення ситуації та можливе запровадження «червоної» зони.