Начальник української розвідки очолив штаб із питань поводження з військовополоненими

Начальник української розвідки очолив штаб із питань поводження з військовополоненими

Начальника української розвідки Кирила Буданова призначили головою Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

За інформацією hromadske про це повідомили у Головному управлінні розвідки Міноборони. Уряд видав відповідну постанову 28 травня.

Штаб утворили ще 11 березня. Появу нової структури пояснювали тим, що великою кількістю російських полонених не можуть займатись ті структури, що були до війни.

Спершу штаб очолювала міністерка з питань реінтеграції Ірина Верещук. Однак останньою постановою Кабмін підпорядкував штаб Головному управлінню розвідки замість Мінреінтеграції, тож очільником структури став нинішній начальник воєнної розвідки Кирило Буданов.

Які завдання штабу?

До його складу мають входити представники Мін’юсту, Мінреінтеграції, МОЗ, Мінекономіки, Міноборони, МВС, МЗС, поліції, Держприкордонної служби тощо.

Штаб має:

  • здійснювати заходи для забезпечення виконання міжнародно-правових зобов’язань України з питань поводження з військовополоненими;
  • сприяти координації діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, інших органів, органів місцевого самоврядування, законних військових формувань, правоохоронних органів та громадських об’єднань з питань поводження з військовополоненими;
  • визначати шляхи і способи розв’язання проблемних питань щодо поводження з військовополоненими.

Для збору та узагальнення даних про військовополонених, загиблих, зниклих безвісти, незаконно затриманих окупантами, зокрема — серед цивільних з обох сторін воєнних дій в Україні діє Національне інформаційне бюро.

Процедура звернень для родичів військовополонених залишається незмінною. Звернутися на «гарячу лінію» Національного інформаційного бюро можна за коротким номером 1648 або 380 44 287-81-65 (для дзвінків з-за кордону).

 

Євгенія Луценко