На Волині судили завгоспа військової частини, який проголосував за виділення квартири своїм дітям

На Волині судили завгоспа військової частини, який проголосував за виділення квартири своїм дітям

Начальник відділу матеріально-технічного забезпечення однієї з військових частин на Волині будучи головою житлової комісії проголосував за передачу службової двокімнатної квартири ексдружині, яка працює бухгалтером у тій же структурі. Чоловіка визнали винним у корупційному правопорушенні.

Як повідомляє «Сила правди» про це йдеться у постанові Луцького міськрайонного суду Волинської області.

Майор Олександр Усков, якого звинуватили у реальному конфлікті інтересів, займав посаду начальника відділу матеріально-технічного забезпечення однієї з військових частин з 2018 року. А у 2021-му його призначили ще й головою житлової комісії, яка того ж року шляхом голосування затвердила пропозиції стосовно розподілу службових приміщень.

Голова житлової комісії Олександр Усков проголосував за надання двокімнатної квартири житловою площею 31,1 квадратних метра старшому сержанту, бухгалтеру фінансово-економічної служби Оксані Усковій, яка працює у тій же структурі. Жінка є колишньою дружиною завгоспа й нині проживає з їхніми спільними дітьми: сином і донькою.

Майор не повідомив командира військової частини про реальний конфлікт інтересів, який виник під час голосування, тож після перевірки інформації правоохоронцями, справа дійшла до суду.

За версією слідства, голова житлової комісії не мав жодних підстав, які б перешкоджали йому повідомити керівництву про родинні зв’язки з отримувачами службової квартири. Тож у січні 2023-го Луцький міськрайонний суд визнав його винним в адміністративному правопорушенні й оштрафував на 3400 гривень.

Втім, майор з цим рішенням не погодився й подав апеляційну скаргу. У скарзі Олександр Усков зазначив, що надання квартири ексдружині та двом дітям не підтверджує наявність реального конфлікту інтересів, адже надання службового житла відбувалось у порядку черговості, у тому числі, згідно із датою постановки на облік, а усі члени житлової комісії голосували без будь-якого впливу. До того ж, донька та син є малолітніми, тому не можуть виступати самостійними суб’єктами у питанні забезпечення житла.

Однак, суд визнав ці твердження помилковими, адже на обвинуваченого, як на посадову особу ЗСУ, поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», за яким він зобов’язаний був повідомити, що у нього виник реальний конфлікт інтересів. До того ж, майор усвідомлював, що передає службову квартиру своїм дітям, тож у висновку його апеляційну скаргу залишили без задоволення.

У коментарі «Силі правди» Олександр Усков розповів, що службове житло, через яке його оштрафували, таки передали колишній дружині і дітям. На запитання, чи застосовували відносно нього дисциплінарні стягнення за місцем роботи, чоловік відповів так: 

«Я давно вже не там, у зв’язку з ситуацією в країні. Я не буду казати де я зараз, думаю, ви і самі розумієте».

Нагадаємо, раніше «Сила правди» писала про те, як судили горохівського міського голову через голосування за виділення землі невістці

 

Ірина Кравчук