На Волині «розсекретили» кількість автівок вилучених для ЗСУ у п’яних водіїв

На Волині «розсекретили» кількість автівок вилучених для ЗСУ у п’яних водіїв

17 автомобілів вилучили на Волині у водіїв з ознаками алкогольного спяніння на користь ЗСУ з початку повномасштабного вторгнення РФ. Таку інформацію оприлюднили на офіційній сторінці Волинської обласної військової адміністрації у мережі Facebook.

Раніше на запит про кількість таких випадків «Силі правди» відповіли відмовою і погрозами перевірити на причетність до диверсійно-розвідувальних груп.

За даними отриманими центром журналістських розслідувань автомобілі вилучали та передавали для ЗСУ на підставі наказу голови Волинської обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка, який вступив у дію з 26 березня. Відповідно до цього наказу відчуженням автомобілів займалося управління Національної поліції та Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

«В обласній військовій адміністрації, згідно нормативно-правових документів, такі накази погоджували, а рішення про вилучення транспортного засобу приймало командування відповідної військової частини. Таким чином, з 26 березня по 24 квітня 2022 року у Волинській ОВА було погоджено накази військового командування про відчуження 10 транспортних засобів для потреб військових частин на території області. Також ще 7 автівок на Волині вилучено згідно наказу командира військової частини, що розташована у Харківській області» – йдеться в повідомленні.

Також у повідомленні додають, що з 24 квітня 2022 року відчуження транспортних засобів у фізичних та юридичних осіб було заборонено відповідно до листа військової частини Міністерства оборони України від 15.04.2022 №501/19/3/5/219 ОК «Захід».

Напередодні при підготовці матеріалу «Транспорт для армії: скільки авто не вилучили у п’яних водіїв на Волині і не передали ЗСУ» «Сила правди» зверталася до адміністрації із запитом щодо кількості автомобілів, переданих для ЗСУ. Втім, у відповіді пригрозили перевірками, а про автомобілі жодної інформації не надали. Натомість Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повідомив, що за згаданим розпорядженням не було вилучено та передано жодного автомобіля.

Також «Сила правди» проаналізувала інформацію про 377 транспортних засобів, на яких зупиняли нетверезих водіїв, і виявила, що найбільше затримали легкових автомобілів – 206 одиниць. І значно менше інших видів авто: фургонів – 19, вантажних автомобілів – 11, мікроавтобусів – 6, кросоверів – 4, мінівенів – 3, позашляховиків – 1.  

До речі, така практика передачі авто для військових, існує і в інших регіонах. Наприклад, на Рівненщині, Буковині, Хмельниччині в такий спосіб передали військовим десятки авто.

 

Валентина Куць