Їх судили 8 років, але так і не змогли притягнути до відповідальності. Резонансну справу проти експосадовців Головного управління Державної податкової служби на Волині Руслана Вандьо і Віктора Полюховича закрили. Колишні фіскали не понесуть жодного покарання за вимагання і одержання від підприємства 400 тисяч гривень хабаря, бо суд не вклався в терміни розгляду справи.
Як повідомляє «Сила правди» про це йдеться в ухвалі Луцького міськрайонного суду.
У лютому 2015-го заступник начальника Головного управління ДПС України в області Руслан Вандьо та начальник відділу податкового та митного аудиту Віктор Полюхович попалися на вимаганні і одержанні від підприємства «Кроноспан UA» 400 тисяч гривень. У таку суму вони оцінили «послуги» з не відображення в актах перевірки порушень податкового законодавства.
Співучасникам оголосили підозру за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (Одержання хабаря), яка передбачає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років, з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.
11 лютого 2015 року Печерський суд міста Києва обрав Русланові Вандьо і Віктору Полюховичу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або ж внесення застави розміром 365,4 тисячі грн. – для Руслана Вандьо та 341,04 тисячі грн. – для Віктора Полюховича. У результаті обох посадовців відпустили. За Віктора Полюховича заставу вніс його батько Іван Полюхович, а за Руслана Вандьо офіційно «заплатив» тодішній його захисник, адвокат Олексій Горецький.
До слова, Вандьо і Полюхович – не волиняни. Перший – родом з Львівщини, готувався стати медиком, стоматологом, згодом вчився на лісівника, але на початку 2000-х перекваліфікувався на податківця. Віктор Полюхович – з Рівненщини. На Волинь обох перевели після того, як головним фіскалом області призначили також рівнянина Віталія Чуя.
У червні 2015-го справа Вандьо-Полюховича надійшла на розгляд в Луцький міськрайонний суд. Проте, згодом обвинувачені подали довідки, що проживають на Рівненщині. Тож просили перенести розгляд туди. Прокуратура опротестувала це рішення і справа повернулася до Луцька.
У Руслана Вандьо було кілька захисників. Серед них – ексголова Печерського суду Києва Микола Замковенко, відомий тим, що у 2001-ому році звільнив з-під арешту ексвіце-прем’єрку України Юлію Тимошенко, яку звинувачували у корупційних діях у зв’язку із її діяльністю у компанії «Єдині енергетичні системи України». Ще на початку розгляду справи в суді у 2017 році Замковенко погрожував журналістам і обіцяв, що доведеться ходити на засідання 10 років.
На другому році розгляду справи по-суті, на етапі допиту свідків, захист заявив відвід усьому складу суду. Попри застереження прокурора Володимира Бущака, що це ніщо інше, як затягування процесу, відвід задовольнили, а новій колегії суддів довелося почати розгляд справи з нуля.
Згодом Генеральна прокуратура України вирішила замінити й прокурора. Виникли затримки з призначенням нових представників обвинувачення. Засідання часто переносили через неявку когось з обвинувачених, або ж захисників. Наприклад, з листопада 2017-го по жовтень 2019-го засідання переносили 18 разів.