На Волині оштрафували харків’янина, який хотів перетнути кордон за 800 доларів хабаря

На Волині оштрафували харків’янина, який хотів перетнути кордон за 800 доларів хабаря

Волинський суд оштрафував 37-річного харків’янина Олександра Міщана за спробу виїхати за кордон на шостий день повномасштабного вторгнення Росії за 800 доларів хабаря.

За інформацією «Сили правди» такий вирок виніс суддя Любомльського районного суду Степан Чишій 13 травня 2022-го року.

Як йдеться в матеріалах справи, приватний підприємець 1-го березня 2022 року, попри встановлену законодавством заборону, намагався виїхати з України у Польщу через пункт пропуску «Ягодин».

Аби успішно перетнути кордон, він запропонував 800 доларів США хабаря начальнику групи інспекторів прикордонного контролю. Про факт порушення чинного законодавства прикордонник повідомив на лінію 102.

«У суд обвинувальний акт надійшов з угодою між обвинуваченим та прокурором Любомльського відділу Ковельської окружної прокуратури про визнання винуватості. Обвинувачений повністю визнає вчинення інкримінованого йому злочину за фактичними обставинами в межах оголошеної підозри. При відсутності обтяжуючих покарання обставин сторони погодили визнати пом`якшуючими обставинами щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину», – йдеться у вироку.

Зрештою, суддя Степан Чишій визнав чоловіка винним у пропозиції неправомірної вигоди (ч. 1 ст. 369 КК України) і призначив йому покарання у вигляді штрафу в розмірі 1100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 18 700 гривень. Предмет хабаря – 800 доларів – конфіскують в дохід держави. Також харків’янину доведеться заплатити 1372 гривні судового збору.

Зауважимо, що санкцією ч. 1 ст. 369 КК України за пропозицію чи надання службовій особі неправомірної вигоди передбачено покарання до чотирьох років позбавлення волі.

Нагадаємо, раніше «Сила правди» писала про те, як суд «не встиг» покарати викладача луцького «політеху» за 200 доларів хабаря.

 

Ніна Заболотня