На Волині – навчання батальйонів тероборони та блокпости у напрямку Білорусі

На початку вересня на базі 123-го закону територіальної оборони відбувалися чергові щоквартальні навчання загонів тероборони. Нині батальйони посилено охороняють автошляхи у напрямку Республіки Білорусь через спільні навчання російських та білоруських військових «Захід-2017», що відбуватимуться з 14 до 20 вересня поблизу українсько-білоруського кордону.

Триденне навчаня цього разу пройшло близько 300 чоловіків із Маневицького району. Це як цивільні, так і колишні колишній військові, учасники АТО. Були навчання із військового злагодження, навчання поводження із бойовою зброєю, курси тактичної медицини.

Подібні навчання вже відбувалися у інших районах Волинської області. Тренерами вчергове виступили представники громадських формувань з охорони громадського порядку «БУГ» та «Самооборона Волині» й Луцького загону територіальної оборони. Сам процес навчань організовують районні військомати та районні державні адміністрації із залучення вище вказаних громадських формувань.

Такі посилені навчання розпочалися у 2017-му році. Також вони пов’язані із посиленням оборони у областях України, які межують із Білоруссю. Адже 14 вересня по той бік кордону будуть розпочаті спільні навчання білоруських та російських військових під назвою «Захід-2017», які анонсував президент Білорусі Олександр Лукашенко. Натомість президент України Петро Порошенко висловив думку, що спільні російсько-білоруські військові навчання «Захід-2017» несуть можливу загрозу в тому числі для територіальної цілісності України.

Нині уже сьогодні, 13 вересня, на автошляхах до Білорусі сформовані підрозділи та встановлені блок-пости за участі загонів територіальної оборони. Про це повідомив керівник ГФ «БУГ» Олександр Харківський.

 

Додамо також, що прес-служба оперативного командування «ЗАХІД» повідомляє про початок проведення планових військових навчань з військовими частинами та підрозділами оперативного командування «Захід».

Під час проведення навчань планується здійснення переміщення військової техніки як вдень та і в темну пору доби, розгортання військових таборів поза межами населених пунктів та відпрацювання навчальних завдань особовим складом в:

  • Любомильському, Камінь-Каширському, Ратнівському, Старовижівському, Шацькому, Любомильському, Ковельському, Маневицькому районах Волинської області;
  • Сарненському, Володимирецькому, Дубровицькому, Рокитнівському та Зарічнянському районах Рівненської області;
  • Олевському, Овруцькому, Ємільчинському, Лугинському, Народицькому, Коростенському, Малинському районах Житомирської області.

Командування оперативного командування «Захід» звертається до місцевого населення з проханням з розумінням поставитися до обмежень або незручностей, які можуть спричинити практичні дії підрозділів ЗС України.