На Волині «кіборгам» відкрили пам’ятну дошку

У селі Суськ, що на Волині, двом «кіборгам», бійцям 122-го Окремого Аеромобільного Батальйону Андрію Карпюку та Дмитру Степанову відкрили пам’ятну дошку. Дошку встановили на подвір’ї школи, де колись навчались чоловіки. Бійці підірвались на розтяжці неподілак Донецька у 2015 році.

Відкриття дошки відбулося у четвер, 7 квітня.

«Водяне, Опитне, Піски, там ми воювали з хлопцями. Після того, як підірвали аеропорт, нас відіслали в Авдіївку. Так вийшло, що в один день вийшли в Ясинувату з розвідкою, а коли поверталися назад, підірвалися. Тоді п’ятеро бійців підірвались. Вижив лише я», – розповідає бойовий побратим загиблих Роман Чаровий.

«Діма, друг Андрія, побачив, що хлопці підірвалися, почав бігти на допомогу. А так, як там все було заміноване, то розірвав мунку і загинув. Вони були дуже сміливими чоловіками. За три дні до того, як вони підірвалися, в них мала бути ротація. Нас міняли. Але ми залишилися далі допомагати нашим. Ми були перші на тій ділянці і знали територію. Вони лишилися і підірвалися, хоча мали ще три дні до цього піти на ротацію, були б живі. На фронт вони пішли разом. Вони постійно були разом. Усі точки, де були, постійно разом», – додає військовослужбовець.

«Вони до кінця виконали свій громадянський обов’язок, героїчно загинули, обороняючи нашу незалежну Україну від підступного ворога. І сьогодні, через рік після смерті, ми хочемо відкрити пам’ятну дошку для того, щоб покоління, які будуть вчитися в школі, пам’ятали про їхній подвиг», – зазначив директор ЗОШ I-III ступенів села Суськ Володимир Павлюк.

Опісля відкриття пам’ятника, бойові побратими Андрія Карпюка та Дмитра Степанова навідалися на могили загиблих, аби віддати їм останню шану.

Нагадаємо, 27-річний Дмитро Степанов та 24-річний Андрій Карпюк – бійці 22-го Окремого Аеромобільного Батальйону. Пішли на фронт у серпні 2015-го року, завжди трималися разом. Чоловіки були друзями ще до війни, любили ходити на полювання. Андрій був неодружений, а в Дмитра залишилась дружина Наталя та 5-річна донька Іванка.