На Волині кажуть, що готові «справитися» зі снігом

На Волині кажуть, що готові «справитися» зі снігом

На Волині підготували необхідні запаси палива, солі, піску та техніку, щоб справитися із початком «сніжного сезону». У департаменті інфраструктури та туризму ОДА навіть планують зекономити ресурси.

Про це «Громадському.Волинь» розповів директор цього департаменту Іван Мирка у четвер, 20 листопада.

Нагадаємо, саме у цей день більшість волинян побачили перший сніг у 2014 році. Хоча через плюсову температуру він майже одразу танув, деяким водіям вже довелося чистити автомобілі, а комунальникам додалося роботи із очистки та посипання вулиць.

За словами Івана Мирки, зокрема у Луцьку на підйомних ділянках доріг їх посилали щебеневою сумішшю. На багатьох дорогах цього робити не довелося, бо сніг розтанув сам.

Іван Мирка додав, що запас солі та піску у «Волиньоблавтодорі» забезпечений на 100%. Запас палива наразі – на два дні, однак «до кінця місяця має надійти транш, тому запас буде більший».

«Головне бути взаємоввічливим на дорозі, інакше ніякі заходи не допоможуть», – підсумовує директор департаменту інфраструктури та туризмі.

Про готовність до зими обласного центру Луцька розповів заступник директора департаменту ЖКГ Луцької міської ради Микола Осіюк.

«Станом на сьогоднішній день близько 5 години ранку почав випадати мокрий сніг, температура +2 була, але не зважаючи на це, виїхали 5 одиниць снігоочистної, снігопосипальної техніки. Посипали зїзди, мости шляхопроводів, бо ми припускали, що може бути ожеледиця», – розповідає він.

За його словами, вже з 20 листопада почали чистити і тротуари: «Житлово-комунальні підприємства міста вже почали випускати на тротуари техніку, чистили на вулиці Лесі Українки, Богдана Хмельницького, в інших частинах міста. Якщо буде якийсь сніг, є домовленість про грейдери, про трактори очистні, будем пробивати».

За його словами, якщо не буде якихось надзвичайних ситуацій, техніки та ресурсів для посипання вулиць має вистачити: «У нас на сьогодні на базі «Луцькспецкомунтранс» є 8 одиниць великої снігоочистної та снігопосипальної техніки, яка повністю готова очищати місто. Підготували два грейдери, які можуть працювати у цілодобовому режимі, є 14 одиниць малої техніки для очистки тротуарів, вулиць, прибудинкових територій, що на базі житлово-комунальних підприємств. Заготовили дві з половиною тисячі тон щебенево-соляної суміші та 3 тисячі тон піщано-солевої суміші. Встановили, якщо не помиляюся, 83 ящики, щоб розмісити суміш на вулицях проти ожеледиці».

Також Микола Осіюк відзначив, що, коли власної техніки не вистачить, можуть залучати у інших підприємств міста. Натомість палива мають в середньому на тиждень-два.

«Відповідно до розпорядження міського голови про забезпечення нормальної експлуатації вулично-шляхової мережі всі комунальні підприємства зобов’язані мати 5-денний запас палива. Бачите, яка ситуація на ринку, ми не маємо фінансової можливості закупити 50-100 тон. Але на тиждень-на два тижні у нас паливо є», – розповідає Микола Осіюк.

Пропонуємо вам переглянути фото засніженого Луцька вранці 20 листопада