На Волині активісти вимагають від влади відповісти за силовий розгін учасників блокади

Близько 19.00 в понеділок, 13 березня, до Волинської ОДА прийшло кілька сотень активістів.  Вони вмагали в очільника області Володимира Гунчика пояснень щодо силового розгону редуту 16-го добровольчого батальйону у Кривому Торці на Донбасі.

Учасників торговельної блокади затримували із застосуванням БТРів підрозділи СБУ та КОРД.

Голова ОДА зателефонував керівникам силових структур Волині і на місце події прибули голова ГУНП у Волинській області Петро Шпига та начальник управління СБУ у Волинській області Юрій Фелонюк.

Активісти вимагали пояснень щодо дій силовиків. Вони просили Гунчика зателефонувати до Адміністрації Президента та вимагати пояснення у влади. Також вони просили передати свої вимоги звільнити усіх активістів блокади, яких затримали під час штурму.

Згодом пікетувальники підготували текст звернення, в якому вимагають звільнити з посади В’ячеслава Аброськіна – заступника глави Нацполіції, а також інших представників силових структур, причетних до сьогоднішнього штурму редуту.

Керівник СБУ в області Юрій Фелонюк повідомив, що затриманих учасників блокади відпустять найближчим часом, після того, як у них візьмуть свідчення щодо вилученої зброї.

Володимир Гунчик не пристав на вимоги пікетувальників підписати звернення. Каже, що він державний чиновник і не має права підписуватись під зверненням про звільнення інших керівників.

Відтак під зверненням підписалися представники громадських організацій та учасники АТО. Вони прийняли рішення лишатися в приміщенні ОДА поки їхні вимоги не будуть виконані.