На тлі війни в Україні: кожен третій поляк підтримує спрощення процедури отримання зброї

На тлі війни в Україні: кожен третій поляк підтримує спрощення процедури отримання зброї

Через місяць після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у Польщі провели опитування стосовно процедури отримання зброї та почуття безпеки. Майже кожен третій поляк підтримує ідею спрощення доступу до вогнепальної зброї. Майже дві третини респондентів мають іншу думку. Кожен другий вважає, що полегшення доступу до вогнепальної зброї зменшить відчуття безпеки.

За інформацією “Сили правди” такими є результати опитування проведеного Інститутом ринкових і соціальних досліджень (IBRiS) для Radio ZET.

Війна в Україні може сприяти змінам до закону, який регулює володіння зброєю цивільним населенням Польщі. Про необхідність «дуже серйозно» розглянути таку ідею на початку березня говорив речник уряду Пьотр Мюллер. Тож запитання про це внесли до опитування IBRiS.

На запитання «Чи підтримуєте ви ідею полегшення доступу до вогнепальної зброї в Польщі?» 29% респондентів відповіли позитивно (з них 15% відповіли «безперечно так», а 14% – «скоріше так»). У свою чергу, 65 відсотків опитаних проти такої ідеї (32 відсотки відповіли «ймовірно, ні», а 33 відсотки – «однозначно ні»). Думки з цього приводу не мають 6 відсотків респондентів. Серед прихильників правлячої коаліції більше прихильників лібералізації доступу до зброї, ніж серед опозиції. 

На запитання «Як полегшення доступу до вогнепальної зброї в Польщі вплине на ваше відчуття безпеки?» аж 50 відсотків заявили, що воно зменшиться (28 відсотків «безперечно зменшиться», а 22 відсотки «скоріше зменшиться»). Про підвищення почуття безпеки заявляють 20 відсотків опитаних (9 відсотків «однозначно зросте», а 11 відсотків – «скоріше зросте»). Для 30% респондентів полегшення доступу до вогнепальної зброї в Польщі не змінить відчуття безпеки.

Опитування Інституту ринкових і соціальних досліджень (IBRiS) на замовлення Radio ZET проведено 1-2 квітня 2022 року за методом CATI на вибірці у 1100 осіб.

Нагадаємо, Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну уночі з 23 на 24 лютого.

 

Центр журналістських розслідувань “Сила правди”