На прем’єру в «ГаРмИдЕр ангар-stage» приїхала Тимошенко

Неприйняття іншості, проблема відсутності співчуття, булінг, любов до оточуючого середовища  – про все це мали можливість подумати відвідувачі вистави «Морське» за п’єсою Людмили Тимошенко від театральної майстерні «ДогориДриґом». Прем’єра спектаклю відбулася у неділю, 23 лютого, у  cучасному альтернативному інтеграційному мистецькому просторі «ГаРмИдЕр ангар-stage».

Драматургиня Людмила Тимошенко, яка завітала на прем’єрний показ спектаклю, розповідає, що ідея п’єси у неї народилася тоді, коли її сім’я жила в Грузії:

«Мій син пішов до французької школи і зіткнувся з труднощами несприйняття людини з іншого середовища. Ця історія і особисті переживання спонукали мене написати п’єсу «Якось в Морському»

Те, що основна дія цієї драми-фантазії відбувається у казковому світі, дозволяє сприйняти її і дітям, і дорослим, а символічні образи провокують кожного пригадати власні історії неприйняття та відчуження. Більше того, на перший погляд може здатися, що і п’єса, і вистава актуалізовує проблему цькування у школі, але якщо придивитися, то можна згадати Чорнобиль, військові події, “короновірусну лихоманку” в Україні. Тобто життєві ситуації, що змушували людей залишати свої домівки та шукати прихистку в інших. Як ми ставимося до таких “нових сусідів”? – Кожен сам має відповісти собі на це питання. 

Режисерка вистави Руслана Порицька зазначає, що юні актори театральної майстерні «ДогориДриґом» самі обрали цей матеріал до постановки та тонко перейнялися його проблематикою:

«Яку б п’єсу у театральній студії ми б не вибрали, важливо щоб діти її обговорили та спроектували на реальне життя. В процесі цих розмов у них з’являється розуміння матеріалу, що робить спектакль особливо наповненим».

Режисерка додає, що показ цієї вистави відбувся в рамках святкування 3-річчя театральної майстерні «ДогориДриґом». Але це не остання прем’єра, яку підготували студійці для поціновувачів їх творчості. Так, окрім спектаклю «Морське», усі бажаючі могли побачити виставу «Пан Лампа», а вже 1 березня догоридриґівці запрошують всіх бажаючих відвідати ще дві прем’єри – «У пошуках героя» та «Марвін».