На Майдані українці зрозуміли, хто вони є, – «Пегас»

Олександр «Пегас» Гуч – мандрівник, волонтер та Герой Майдану. А віднедавна – голова Дернівської селищної ради. Разом із Пегасом ми завітали до Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки. Там відкрився музей пам’яті героїв Майдану та АТО «Волиняни на захисті суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України».

«В мене була історія, пов’язана з каскою. Коли мене поранили, і я лежав у Жовтневому палаці, я тоді свою каску віддав. На ній був зображений пегас з крилами. Через деякий час я вже був в Ізраїлі на лікуванні. Мені друзі скинули фото з виставки, де була ця каска. Ми хотіли забрати її, однак художник виставки нам її не віддав», – розповідає Пегас.

«Стосовно молитви, то ми молилися. На революції немає особливо часу, щоб присвячувати його Господу та молитвам. Тим більше, що там така діяльність – десь бігати, щось виконувати», – зазначає майданівець.

«З однієї сторони, спогади про Майдан хороші. Дії на Майдані були чимось неймовірним. Люди всі об’єдналися. Після революції українці зрозуміли, що вони українці. А негативне – маючи владу, яка є на даний час, я б не сказав, що ця влада є проукраїнською, якою люди хотіли бачити», – розповідає хлопець.

«Такі виставки, як ця, є потрібними. Треба залучати молодь. Треба їх просвітляти. Щоб ми цю проблему не прогавили. Щоб ми не віддали країну задурно», – додає Пегас.