MuzReverse. Антитіла

Один з найуспішніших українських музичних колективів, гурт «Антитіла», завітав до Луцька.  Журналістам «Громадського. Волинь» вокаліст Тарас Тополя розповів про творчий шлях колективу, волонтерство, російськомовну музику тощо. Детальніше дивіться у програмі «MuzReverse».

Сьогодні про гурт «Антитіла» знає багато українців. Ваші кліпи транслюються на телебаченні, аудіо звучать з радіостанцій, ви отримали безліч нагород та відзнак. «Антитіла» впевнено можна віднести до справді хорошої та якісної української музики. Розкажіть, як вам вдалося вийти на такий рівень? Чи є у цьому заслуга програми «Шанс»?

Звичайно є заслуга програми «Шанс», але я б не перебільшував. Це була певна щаблина, яку ми зуміли використати, щоб рухатися далі в нашому розвитку. Головна заслуга не участь у «Шансі», а праця колективу, творча, щоденна. Наша музика органічна для українців, вона подобається людям. «Шанс» можна вважати щаблиною, а не ривком. Ми не вийшли у фінал, не перемогли. Але той ефір зробив свою справу, і Україна дізналася, що десь там в Києві є гурт «Антитіла».

Деякі музиканти вважають, що музика та культура повинні бути відсторонені від суспільно-політичних подій. Інші ж вважають, що музиканти навпаки повинні реагувати на те, що відбувається навколо і показувати це у своїй творчості. А на вашу думку, чи повинні вони у своїх піснях говорити про ту ситуацію, яка склалася в країні?

Я вважаю, що музикант в праві робити все, що він хоче – ходити на голові, стрибати, літати. Він така ж людина, як і всі інші. Бути відстороненим від суспільно-політичних подій, мати політичну точку зору чи не мати її – він має право. Тільки тут нюанс: музикант – це публічна людина, його світогляд формує думку його прихильників. Тому, мати громадянську позицію чи не мати її – це справа кожного. Але коли твої думки чують сотні і тисячі, то в них має бути «санітарія». Бути відстороненим від війни в державі, від зовнішньої агресії не має права жодна людина. Для багатьох музикантів, громадських діячів, коміків війна на сході – не їхнє. При цьому вони чітко усвідомлюють, які мотиви, і хто агресор, але далі продовжують знаходити якісь фінансові інтереси в Москві.

У вашому репертуарі є кілька російськомовних пісень, ви досить популярний гурт в Росії, про це свідчить те, що ваша музика лідирувала у хіт-парадах на російських радіостанціях. Але чи будете ви далі писати російською і для російського слухача, зважаючи на те, що відбувається зараз?

Якщо буде писатися – будемо продовжувати. Зараз в нас на осінь є плани зробити спільну композицію з білоруським гуртом. Для мене мова – це є засіб самовираження. Українська мова – це домінантна мова в державі, але я проти того, щоб за мовним принципом когось дискримінувати.

Ми вже говорили сьогодні про те, що «Антитіла» зараз дуже плідно працюють: у вас багато концертів та іншої роботи, і, певно, будете готувати новий альбом… Вистачає часу на сім’ю за всіма справами?

Мало спиш, не вдається все встигати, звісно. Чимось жертвуєш постійно. Нас підтримують наші сім’ї, часом деякі турботи перебирають на себе. Завдяки цьому ми встигаємо робити те, що треба. Є люди, які чекають тебе – є для кого працювати.