MuzReverse. 5 Vymir

Нещодавно в Луцьку відбувся концерт київського інді-гурту «5 Vymir». Скориставшись нагодою, журналісти «Громадського. Волинь» поспілкувалися з учасниками гурту про майбутній альбом, квотування української музики, творчість гурту та про багато іншого.

На скільки розумію, ви знаєте один одного досить давно. А як саме вирішили створити гурт?

Костянтин Почтар (гітара, вокал): У віці 12-13 років діти об’єднуються навколо спільних інтересів. У нас так сталося, що одразу кілька людей грало на музичних інструментах. І з цього почалося. Тому що грати на перервах набагато цікавіше, ніж сидіти на уроках. Ми просто приносили інструменти в школу і так почалося.

Якби вам довелося говорити про гурт словами асоціаціями, що б це були за слова?

Стефан Жук (бас-гітара): Дикий та експериментальний. Дикий, бо в музиці ми вивільняємо усю свою енергію. Хтось ходить на бокс, а ми вивільняємо її в музиці. Це не значить, що ми сваримося. Кожен по різному переживає, коли грає на музичних інструментах. Не обов’язково грати агресивне музло, щоб вивільняти свої емоції.

Нещодавно ви випустили два нових сингли. А коли можна вже чекати повноцінний альбом?

Стефан Жук: Ми оголосили вже, що плануємо випустити новий альбом. Це буде восени. Ми маємо весь матеріал, є треки, до осені плануємо випустити. Записати альбом – це не просто прикольно. Цей процес потребує часу, сил, кропіткого аналізу. Ми багато часу також витрачаємо на обговорення, на те, щоб подумати як зробити його інакшим. Ми чітко знаємо, що ми хочемо зробити.

Ваш гурт здебільшого виконує україномовні композиції, хоча є й англомовні пісні. Як ставитесь до ініціативи міністерства культури квотувати україномовну музику у радіоефірах.

Костянтин Почтар: Міністерство культури просто хоче показати, що вони піклуються про українську музику, а насправді їм просто срати. Що заважає радіостанціям крутити хорошу закордонну музику? Нічого. Як будуть квоти, вони будуть не гірше, тільки українське. Наша така індікультура лишиться маргіналізованою, буде більше Павла Зіброва.

Детальніше дивіться у новому випуску «MuzReverse».