Міносвіти рекомендує відправити 5-11 класи на дистанційне навчання через хвилю «Омікрону»

Міносвіти рекомендує відправити 5-11 класи на дистанційне навчання через хвилю «Омікрону»

Міністерство освіти і науки рекомендує школам відправити учнів 5-11 класів на дистанційне навчання через новий спалах коронавірусу в Україні, викликаний штамом «Омікрон».

За інформацією hromadske про це повідомила пресслужба МОН.

Так, міністерство уже надіслало закладам освіти відповідні рекомендаційні листи. Рекомендують перевести учнів на дистанційку щонайменше на 2 тижні.

У закладах професійної (професійно-технічної) освіти пропонують організувати дистанційну або ж змішану форму навчання.

А у закладах фахової передвищої і вищої освіти рекомендують запровадити дистанційне навчання на місяць: від 27 січня до 25 лютого 2022 року.

Дітей з 1-4 класів переводити на дистанційне навчання не пропонують.

Зазначимо, раніше у Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ) заявили, що країнам потрібно намагатися уникати закриття шкіл через поширення нового штаму коронавірусу «Омікрон». Там наголошують, що закриття навчальних закладів і відсутність доступу до дистанційного навчання «перекреслили десятиліття прогресу в освіті та зробили дитинство невпізнанним». Серед наслідків такого процесу — проблеми із психічним здоров’ям, дитячі шлюби та поширення незаконної дитячої праці.

За даними ООН, загалом це покоління школярів може втратити 17 трильйонів доларів потенційного заробітку упродовж життя.

Карантин в Україні

Станом на ранок 26 січня 13 областей перебувають у «помаранчевій» зоні карантину: Вінницька, Волинська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Львівська, Одеська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька та Чернігівська області.

Рівненщину з 27 січня переведуть у «червону» зону, а Івано-Франківщина уже там.

Решта регіонів — «жовті».

Нагадаємо, що з 24 лютого 2021 року і принаймні до 31 березня 2022 року в Україні діє адаптивний карантин: регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, де карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації.

Борис Ткачук