Марганію підозрюють у ще шести злочинах

Прокуратура підозрює затриманого під час крадіжки Даура Марганію у вчиненні ще шести кримінальних злочинів. Про це повідомила прокурор Прокуратури міста Луцька Ольга Турчинська під час судового засідання щодо розгляду апеляції про підвищення застави для Марганії та його ймовірного спільника Вадима Пігалюка.

Нагадаємо, луцькі поліцейські піймали майже на гарячому підозрюваних Даура Марганію та Вадима Пігалюка під час крадіжки. У них були виявлені речі, вкрадені за 20 хв. до затримання, а також речі, викрадені раніше. Прокуратура Луцька висловила обом чоловікам підозру і звернулася до суду з клопотанням про застосування запобіжного заходу, а саме – тримання під вартою упродовж 60 діб.

Суддя Луцького міськрайонного суду В’ячеслав Покидюк прийняв рішення взяти обох під варту із правом внесення застави. Для Марганії – 480 тисяч гривень, для Пігалюка – 128 тисяч гривень. Проте прокурор Турчинська подала апеляційну скаргу, з метою збільшити застави для обох підозрюваних.

Щодо Пігалюка, то Турчинська переконана, що задану заставу затриманий може внести, адже за два тижні до цього затримання, він уже був під вартою, де суд задав заставу у розмірі 72 тисячі 500 гривень. І він вніс цю заставу. Тому прокурор вважає, що й більшу заставу чоловік внесе і буде перебувати на волі.

Також Турчинська вважає, що й Даур Марганія може внести заставу у майже півмільйона гривень, і тому просила підняти її до 1 мільйона 600 тисяч гривень. Окрім цього як аргумент назвала те, що Марганія притягувався п’ять разів до кримінальної відповідальності, може погрожувати свідкам і заважати слідству.

Втім, судді Апеляційного суду Василь Гапончук, Олег Клок та Петро Борсук висловили зауваження прокурору, чому вона не мотивувала підняття застави у апеляційній скарзі. Мовляв, суддя може збільшити заставу більшу від зазначених у Законі розмірів, але тільки у виключних випадках. Проте судді зазначили, що прокурор виключності цих випадків не пояснила у клопотанні. Сама ж Турчинська заявила, що вона це аргументувала усно на судовому засіданні. Врешті, судді вирішили залишити рішення Луцького міськрайонного суду без змін.

Адвокат Марганії Микола Сорокопуд просив застосувати до нього домашній арешт і заявив, що той не може внести застави у півмільйона гривень. А сам підозрюваний заявив, що розлучився з дружиною і рідко бачить свою дитину. Тому просив у суду, аби випустили його з-під варти і обіцяв не втікати й сприяти слідству.

Втім, прокуратура хоч і не добилася збільшення розміру застави, та в день того ж судового засідання вручила повідомлення про підозру Дауру Марганії щодо ще шести кримінальних правопорушень. Тож, незабаром слід очікувати чергового суду щодо застосування запобіжного заходу.